Wpis z mikrobloga

Jakiś kocioł warzelny w przyzwoitej cenie? Ten co pokazywał kiedyś Kopyr jest kozacki ale póki co nie na moją kieszeń. Są jakieś inne tańsze alternatywy które mogę wziąć pod uwagę?
#piwowarstwo
  • 24
  • Odpowiedz
@Inz_Karwowski: znajomy sobie chwali, mam wrażenie że kazda pompę idzie zapchać.
W g30 zasrałem sobie przy drugiej warce chmielinami, tak że musialem przerwać chłodzenie, zlac do wiadra, przecedzic i wyczyścić kocioł XD
  • Odpowiedz
@Inz_Karwowski: w czym?

Już 4 warki na G30 za mną, ani troche nie żałuje pominięcia etapu gotowania na garach.Pieprzenia się z taboretem, czy zabawy z wysładzaniem. Troche easy mode, ale warto było.

Co do zapchanej pompy, od kiedy stosuje hopspider oraz drobniejsze sito w koszu na młóto od lewatywa8 to nie mam problemów.
  • Odpowiedz
@Dru_Gru: w tym, że jednak może coś się #!$%@?ć w nim i trzeba kombinować ale z drugiej strony jak mam latać z garem i robić milion czynności to chyba ten kocioł jest jednak wspaniałą rzeczą.
  • Odpowiedz
@Inz_Karwowski: po wyzj wypisanych dodatkach od lewatywy problemy zniknęly :D

drugiej strony jak mam latać z garem i robić milion czynności to chyba ten kocioł jest jednak wspaniałą rzeczą.


jedyne co planuje dokupić to warnik na 20l z termostatem by nie latać z garem na czas wysładzania
  • Odpowiedz
@wertychochlik: Pewnie go kupię ale jakos tak ten od kopyra mi się podoba niby 4K ale jakiś taki konkretny, stać mnie w sumie na niego ale wielkim piwowarem nie jestem wiec coś do 1k bym kupil i skończy się na tym co mi pokazał mireczek wyżej
  • Odpowiedz
  • 0
@Inz_Karwowski Klarstein polecsam. +30 warek zrobilem i żadnych problemów nie było. (no może ze 2 razy bezoieczbik wyłączył grzanie jak się coś przypaliło ( ͡º ͜ʖ͡º) ) Pompa się nie zapycha. Mam fałszywe dno od lewatywy. Kupiłem też hopstopper, ale mnie #!$%@? jego obsługa i wróciłem na sprężynę z piwoszarni.
  • Odpowiedz
  • 2
@Inz_Karwowski to jest król docinania kwasówki na piwo.org ( ͡º ͜ʖ͡º) fałszywe dno pomaga przy wysłwdzaniu. W klarsteinie i innych automatycznych kotłach są kosze zsciernie, gdzie wsypuje się słód i fałszywe dno pomaga właśnie w trakcie wysładzania tworząc dodatkową warstwę filtrująca brzęczkę.
  • Odpowiedz