Wpis z mikrobloga

Hej!

Szukam auta do 25.000 zł. Reszta budżetu (do 30.000) zostaje na ewentualne opłaty/pierwsze koszty, ale w razie potrzeby mogę dosypać do samego kupna

Chciałbym kupić coś na codzienne dojazdy do pracy + od czasu do czasu dłuższą (200km) trasę.

Rozglądam się za czymś co jednocześnie da mi trochę frajdy z jazdy, ale z drugiej strony mnie nie zrujnuje (brzmi jak niemożliwe). Samochód nie musi być duży, bez pojemnego bagażnika. Chętnie rozglądam się nawet za czymś takim jak Mazda MX5 (jakie tu mogą być alternatywy?). Stawiam głównie na silniki benzynowe.

#kupautozmikro #samochody #motoryzacja #pytanie #mechanikasamochodowa
  • 14
  • Odpowiedz
Mazda MX5

@Michael_Corleone: bardzo fajne auto. Jeśli szukasz takiego rozmiaru to polecam, za taką kase wynajdziesz jakąś NB z 6 biegową skrzynią (te posiadały dobre LSD) i w fajnym kolorze, bez rdzy itp. Pomyśl nad sprowadzeniem, wyjdzie Cię podobnie. 6 biegówka też jest dobra na trase (ale nie genialna, natomiast będziesz mógł o hard topie pomyśleć bo jest ciszej na trasie).

Inna opcja to BMW Z3, ma nieco przyjemniejsze silniki, waży
  • Odpowiedz
@sorek: Myślę też o e46 ale trochę odstrasza mnie rynek tych aut w Polsce. Nie wydaje Ci się, że znalezienie dobrego egzemplarza, który nie będzie sprawiał problemów graniczy z cudem? Jasne, rynek aut używanych to generalnie ciężki temat, ale zastanawiam się jak wygląda sytuacja z używanymi bmw, czy to nie proszenie się o kłopoty? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Michael_Corleone: szukaj za granicą najlepiej. Sprowadzenie to kwestia biletu, prędzej kupisz pewne auto za granicą (uważaj na ciapatych :D). 25k zł na E46 to spokojna kasa na dobry model, teraz te auta są najtańsze :) Ew kup jakieś za 15 - 20k zł np. i sobie go porób na spokojnie
  • Odpowiedz