Wpis z mikrobloga

Spory ruch na tagu a więc przypomnienie o co chodzi, mirku/mirabelko przepraszam że kopiuje bez podania autora ale już zapomniałem kim jesteś ( ͡° ʖ̯ ͡°) #afera #wykopaka + bonus w kom

Skrót afery w punktach, dla tych co zaspali


1. Mirek otrzymuje wiadomość od odbiorcy w którym ta używa niecenzuralnych słów, krytykuje paczke twierdząc, że przedmioty były używane, sugeruje ze nielubiany wujek dostanie sraki od sprezentowanych przetworów bo ona ich jesc nie będzie.
2. Nadawca czuje się skrzywdzony, publikuje wiadomość na mirko
3. Nawalone 450 komentarzy, w nich między innymi
4. Powszechny hejt na odbiorczynie
5. Odbiorczyni jest chamska i brnie dalej, mimo że wszyscy tłumacza
6. Odbiorczyni wstawia zdjęcie rzekomo używanego koca, który nie wygląda na używany
7. Więcej hejtu
8. Wszyscy chcą tych papryczek ze sloika
8. Ktoś pisze, żeby nadawca podał dane odbiorczyni
9. Nadawca stanowczo odmawia, mówi że nie jest taki
10. Afera się kreci, jest w pyte
11. Odbiorczyni grozi nadawcy konsekwencjami za ujawnienie danych, których nadawca nigdzie nie ujawnil
12. Post spada z rowerka
13. Zbieramy się ponownie w nowym wpisie, by kontynuować aferę
14. Punkt 8 byl dwa razy
Pobierz paranoid18 - Spory ruch na tagu a więc przypomnienie o co chodzi, mirku/mirabelko prz...
źródło: comment_1608451859Wr6ucjNQcrWGS0pAnabCjV.jpg
  • 47
@Kinja: nie wiem nak dlugo jestes na wykopie ale pomysl o tym jaknprzebiegaly poprzednie afery i lincze. Ktos zaczal, ktos inny podchwychil, na koncu kilka osob ktore maja takie mozliwosci wystalkowalo kogo trzeba i zniszczylo im zycie. To mialo miejsce wiecej niz raz.
Dyfuzja odpowiedzialnosci za to nastepuje za kazdym razem. "Ale przeciez ja tylko zrobilem..."
Dobrze dziewczyna mowi, ze jezeli ten lincz pojdzie za daleko to obarczy odpowiedzialnoscia tego kto
@Moitessier: Ale ja nie neguje jej obawy przed linczem, tylko odnoszę się do jej zachowania względem nadawcy paczki, które było żałosne. Nie będę teraz analizować zachowania każdej osoby z wątku, bo nie mam ani czasu ani siły. Odpowiadam za samą siebie, a nie za wszystkich ludzi w internecie.
@Kinja: zastanow sie wiec nad swoim wlasnym zachowaniem. Masz czas i ochote na to aby dzielic sie z innymi swoim gniewem. Nie masz czasu na to aby pomyslec o konsekwencjach tego dzialania. O tym jak wplynie on na innych ludzi, i co sie stanie jesli setki takich ludzi jak Ty beda wzajemnie nakrecac spirale gniewu wobec jednej osoby.

Jasne, nie jest to wielka zbrodnia. Ale stalas sie czescia "cancel culture" ktora
@Moitessier: Polecam najpierw Tobie się zastanowić co Ty #!$%@?. Ja jej nigdzie nie wyzywam, gdzie niby ją hejtuję? Polecam odpuścić internety, skoro uważasz, ze udział w dyskusji to generowanie hejtu. XD
@Kinja: wukgaryzmy mozesz zachowac dla siebie, to dosc niski poziom dyskusji.

Widze, ze nie jestes gotowa aby w szczery sposob spojrzec na argumenty ktorych uzylem. Wiedza na tematy ktore opisalem jest dostepna juz od jakiegos czasu, nie jest to jedynie moja opinia. Do Ciebie nalezy decyzja co zrobisz z faktem ze Ci to uswiadomilem.