Wpis z mikrobloga

@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: bo polacy to głupi naród bo wmówiono im że 5 % albo tak jak teraz 3.5% to tanie kredyty sa. Tylko nikt im nie powiedział że w innych rozwiniętych krajach takie warunki to czyste lichwiarstwo.

20 lat razy 5% to masz 100% kredyt przy dobrych wiatrach wiadomo naliczane od pomniejszonej kwoty z cieniąca na miesiąc ale wyjdzie ci kredyt na 75% - złoty interes

Do tego kuriozalne jest spłacanie na początku części odsetek naliczanych od razu za cały rok.
Co powoduje niekiedy że kredyt stoi w miejscu bo spłaca odsetki które się jeszcze nie wydążyły bo nie
  • Odpowiedz
bo polacy to głupi naród bo wmówiono im że 5 % albo tak jak teraz 3.5% to tanie kredyty sa. Tylko nikt im nie powiedział że w innych rozwiniętych krajach takie warunki to czyste lichwiarstwo.


@dzikuZplasriku: dokładnie tak jest, na malcie jak byłem to k---a na bankach reklamy były, że można sobie kredyt gotówkowy wziąć na RRSO 5-6% xD
  • Odpowiedz
@wartosci_tradycje_EUROPEJSKIE: to po to bierzesz kredyt z duzym zapasem, żeby w razie podniesienia stóp móć nadplacic po 2-3 latach te 15-20% i zbic wysokosc raty. Dodam, że obecnie gospodarka jest za bardzo zalewarowana, aby NBP ot tak podniosl sobie stopy 3-4 punkty procentowe bo to spowoduje eksplozje zadluzenia i zapasc gospodarcza. Teraz miales w porywach inflacje ponad 4% i co zrobił NBP? obnizyl oprocentowanie.
  • Odpowiedz
@dzikuZplasriku: spoko i co z tego? Moim celem było kupienie mieszkania, a nie oszczędzanie każdego możliwego grosza i czekanie na mityczne pęknięcie bańki. Nawet jak WIBOR wzrośnie do 10% to mam to wliczone w ryzyko i nie przejmę się tym zbytnio.

OP pisał, że w Polsce jak bierzesz 300 to spłacasz 600 co jest nieprawdą i tego dotyczyła moja odpowiedź.
  • Odpowiedz