Wpis z mikrobloga

Jeżeli też was już wkurzają Ci wszyscy wykopowi #programista15k to słuchajcie tego. Słuchałem ostatnio live'a na FB i okazuje się, że panowie sami się już zaorali. Na przykład Microsoft ma już technologię, dzięki której AI pisze kod zamiast ludzi - podobno ostatnie wersję teamsów zostały w ten sposób wygenerowane. Nie dość, że przez COVID ilość miejsc pracy w branży spadła prawie o połowę, to teraz jeszcze to. Ja kupuję popkorn i obserwuje z zaciekawieniem. Adios!

#programowanie #html #komputery #informatyka #software #takaprawda #pracbaza
Pobierz teddybear69 - Jeżeli też was już wkurzają Ci wszyscy wykopowi #programista15k to słuc...
źródło: comment_1608399063ILDmylRDW3pMCwlkxYEwa9.jpg
  • 50
@teddybear69: Dla dobrego programisty zawsze będzie miejsce. Ludzie muszą rozróżnić osobę po bootcampie 3 miesięcznym która myśli że jest juniorem i przy pierwszym zderzeniu z problemem biznesowym odpada od juniora który nim rzeczywiście jest i ogarnia to co do niego należy.
@teddybear69: Brakuje Ci podstawowej wiedzy. Doczytaj czy komputery mogą się same programować. To jak się teraz programuje było do pomyślenia 15 lat temu. Jak zaczynałem programować i ktoś by mi pokazał jak teraz się „generuje” aplikacje to bym powiedział ze to czary. Zawsze na końcu będzie jakiś programista który będzie musiał obsłużyć to AI i kazać mu coś zrobić. Zmieni się poziom abstrakcji i tyle. Ale oczywiście to może być bait.
@teddybear69: Nie oszukuję. Ale istnieje wiele rzeczy w pisaniu kodu w których AI nie zastapi człowieka, przynajmniej na razie. Nie wiem jaką masz styczność z tą branżą, ale za dużo o niej nie wiesz.
@teddybear69: w tym samym tempie wygryzie też może wielu ludzi z obsługi klienta, administracji, marketingu i innych branż, więc tbw. dajcie dochód pasywny dla mnie i biorę wypowiedzenie z radością XD

@fiolkins: nawet jeśli to wejdzie, to zamiast programistów, którzy umieją pisać kod będą programiści, którzy umieją wrzucać do AI warunki logiki biznesowej i wyciągać rezultaty. a jakby tak wszyscy radośnie wskakiwali w nowe technologie to nikt by nie słyszał
@teddybear69: wygryzie, po prostu masz wyparcie motzno, że kuce dalej będą kucować za grube tysiaki a ciebie nawet do maka na kasę nie wezmą, bo jakaś siri albo cortana będzie odbierać zamówienia taniej i szybciej