Wpis z mikrobloga

Jak teraz wygląda podroz intercity? Obok mnie z żadnej strony nikt nie usiądzie, te miejsca są automatycznie rezerwowane co drugie? Czy będzie trzeba się wykłócać? I czy numer miejsca na bilecie jest mój, czy siada się gdzie chce i się okaże że moje miejsce jest zajęte?
#pkp #intercity #pociagi
  • 32
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@nm00: masz usiasc zgodnie z klasą wagonu na bilecie w dowolnym miejscu w skladzie pociagu. W przedzialach moze byc max 3-4 osoby w zaleznosci od standardu przedzialu.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vavali: teoretycznie niemożliwe. Jedyna opcja to taka że jakiś pociąg się zepsuł po drodze i z jednego pociągu kazali się przesiąść do drugiego.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Vavali: to pewnie na drugim końcu pociągu puste miejsca były. Teoretycznie 50% miejsc siedzących jest sprzedawane. Nie wierzę że by to złamano.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Panikonduktor: ale czego nie czaisz z komunikatu przewoźnika mówiacego zeby zajmowac miesjca w ramach swojej klasy w dowolnej czesci pociagu?? Nie obowiazuja miejscowki, ktore jednak trzeba miec by kontrolować ilosc podroznych, nieprzekraczającą 50% dostępnych miejsc w skladzie pociagu.
xD może jak nie jesteś kierownikiem pociągu/konduktorem to nie wypowiadaj się na tematy, na których się nie znasz i nie wprowadzaj ludzi w błąd. Zajmowanie dowolnych miejsc skończyło się w momencie, gdy już we wszystkich pociągach w 30-dniowej przedsprzedaży wprowadzono limit 50% miejsc. Jasne, możesz sobie usiąść na dowolnym pustym miejscu, ale jak ktoś przyjdzie i powie że ma wskazane to miejsce na bilecie to grzecznie przepraszasz i ustępujesz miejsca. Zresztą tak
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Pociongowy: hehe przychodzą Ci mlodzi jak @gumpa_bobi czy ta Pani tutaj i mącą ludziom w głowie, a potem mam zalew pytan na PW kiedy coś więcej powiem i czy należy zajmować swoje miejsce czy nie należy.... ech... Ty nie lepszy też.. :(

A ja sobie siedzę w pokoju obok i problemy sa tu a ja jestem tam ( ͡° ͜ʖ ͡°)