Wpis z mikrobloga

Mam stare motocykle w stylu MZ, WSK itd. Chciałhym oddać je do jakiejś firmy która zajmie się ich kompletna renowacja. Od rozebrania i wyczyszczenia, przez lakierowanie, chromowanie, mechanikę itd. czy możecie kogoś polecić? Może być w okolicy Warszawy. Ma być to porządną usługa, a nie tanie Janusze.
#warszawa #motocykle #motoryzacja
  • 14
  • Odpowiedz
@biriop:

W WSK mogę Ci zrobić wszystko tzn. rozłożenie na atomy i zaczynając od tego punktu:
prostowanie, piaskowanie, podkład, lakierowanie jednoskładnikowe, dobranie detali zgodnie z rocznikiem i modelem, dorobienie drobnych części zgodnie z oryginalnymi, remont mechaniczny, remont silnika, elektryka. Cynkowanie detali mam niedaleko i tanio, chromowanie to już tanio nie będzie.
W MZ nie zrobię generalki silnika bo tam trzeba mieć trochę osprzętu do zrobienia tego dobrze.

Wawa.

Gx
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: Wrocław to już za daleko. Jeden z tych motocykli to jeden z pierwszych modeli, sprowadzony do Polski zza granicy gdy nikt tutaj tego nie miał i ma wartość sentymentalna. Do tego oryginalny silnik w idealnym stanie, wiec za mega poprawki mógłbym tyle dać. To i tak przetrwa całe moje życie.
  • Odpowiedz
etz


@biriop: To chyba tylko sentyment cię trzyma przy tym motocyklu.Ani to zabytkowe ani unikatowe.
Jest spory problem z częśściami. To co jest to jakieś najgorsze gówno Chińskie. Kupuj tylko oryginały. Co będzie BARDZO drogie i czasochłonne. NIE na allegro nie ma oryginalnych tłoków mimo że tak piszą.

Jak będziesz potrzebował części do tego modelu to odezwij się do tego gościa on mocno siedzi w temacie i do niedawna miał sklep
  • Odpowiedz
@mpetrumnigrum: nie siedzę w motocyklach, ale zauważyłem że kilka lat temu te motocykle były kilka razy tańsze. Myślałem że to coś bardziej specjalnego. Jednak tak jak napisałeś i tak to jest sentyment.
Dzięki za podpowiedzi co do części.
Zapisze sobie również kontakt do tego gościa.
  • Odpowiedz
ale zauważyłem że kilka lat temu te motocykle były kilka razy tańsze. Myślałem że to coś bardziej specjalnego. Jednak tak jak napisałeś i tak to jest sentyment.


@biriop: Te motocykle to było marzenie z dzieciństwa dzisiejszych 30-50 latków którzy już mają gdzie mieszkać i nadmiar gotówki więc postanowili spełniać swoje marzenia.

Żeby było śmieszniej TS która jest starsza od ETZ i ES która pochodzi z lat 60-tych kosztują 2-3 razy mniej.
  • Odpowiedz