Wpis z mikrobloga

Mam stare motocykle w stylu MZ, WSK itd. Chciałhym oddać je do jakiejś firmy która zajmie się ich kompletna renowacja. Od rozebrania i wyczyszczenia, przez lakierowanie, chromowanie, mechanikę itd. czy możecie kogoś polecić? Może być w okolicy Warszawy. Ma być to porządną usługa, a nie tanie Janusze.
#warszawa #motocykle #motoryzacja
  • 14
@biriop:

W WSK mogę Ci zrobić wszystko tzn. rozłożenie na atomy i zaczynając od tego punktu:
prostowanie, piaskowanie, podkład, lakierowanie jednoskładnikowe, dobranie detali zgodnie z rocznikiem i modelem, dorobienie drobnych części zgodnie z oryginalnymi, remont mechaniczny, remont silnika, elektryka. Cynkowanie detali mam niedaleko i tanio, chromowanie to już tanio nie będzie.
W MZ nie zrobię generalki silnika bo tam trzeba mieć trochę osprzętu do zrobienia tego dobrze.

Wawa.

Gx
@mpetrumnigrum: Wrocław to już za daleko. Jeden z tych motocykli to jeden z pierwszych modeli, sprowadzony do Polski zza granicy gdy nikt tutaj tego nie miał i ma wartość sentymentalna. Do tego oryginalny silnik w idealnym stanie, wiec za mega poprawki mógłbym tyle dać. To i tak przetrwa całe moje życie.
etz


@biriop: To chyba tylko sentyment cię trzyma przy tym motocyklu.Ani to zabytkowe ani unikatowe.
Jest spory problem z częśściami. To co jest to jakieś najgorsze gówno Chińskie. Kupuj tylko oryginały. Co będzie BARDZO drogie i czasochłonne. NIE na allegro nie ma oryginalnych tłoków mimo że tak piszą.

Jak będziesz potrzebował części do tego modelu to odezwij się do tego gościa on mocno siedzi w temacie i do niedawna miał sklep
@mpetrumnigrum: nie siedzę w motocyklach, ale zauważyłem że kilka lat temu te motocykle były kilka razy tańsze. Myślałem że to coś bardziej specjalnego. Jednak tak jak napisałeś i tak to jest sentyment.
Dzięki za podpowiedzi co do części.
Zapisze sobie również kontakt do tego gościa.
ale zauważyłem że kilka lat temu te motocykle były kilka razy tańsze. Myślałem że to coś bardziej specjalnego. Jednak tak jak napisałeś i tak to jest sentyment.


@biriop: Te motocykle to było marzenie z dzieciństwa dzisiejszych 30-50 latków którzy już mają gdzie mieszkać i nadmiar gotówki więc postanowili spełniać swoje marzenia.

Żeby było śmieszniej TS która jest starsza od ETZ i ES która pochodzi z lat 60-tych kosztują 2-3 razy mniej.