Wpis z mikrobloga

Hej. Mirki z #akwarium i #akwarystyka
Zalałem przedwczoraj mój pierwszy zbiornik. Trzy miesiące przygotowań. ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Może wprawne oko podsunie jakąś poradę.

Przy okazji mam pytanie, macie jakieś patent na brzęczący elektrozawór co2? Po odpaleniu zaraz jest po prostu głośny. Jak go wyłączę i włączę ze dwa trzy razy to cichnie zupełnie, no ale... wolałbym żeby to samo z siebie pracowało cicho po włączeniu timera.
stanton7 - Hej. Mirki z #akwarium i #akwarystyka
Zalałem przedwczoraj mój pierwszy zb...

źródło: comment_1608288249JN7JF3TelnQuO0EbeoHAHd.jpg

Pobierz
  • 28
  • Odpowiedz
@stanton7 jak nowy to spróbuj wymienić, ja mam bardzo podobny AquaArt i poza głośnym pyknięciem przy włączeniu nie wydaje żadnych dźwięków. I sprawdź jeszcze czy to zawór czy timer, mam taki biały z kołem na którym ustawia się czas włączenia i wyłączenia i musiałem odłączyć bo strasznie hałasował. Zamieniłem na elektroniczny i jest git.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanPolikarp O spoko. Jakoś mi się zapamiętało z "wyczytanej wiedzy", że powinien być najniżej jak się da. Bądź co bądź nie mam kolanka na razie, żeby rurkę ładnie zagiąć.
Dzięki. :)
  • Odpowiedz
@stanton7 rzeczywiście im niżej tym lepiej ale chyba nie masz aż takiej różnicy poziomów między przodem a tyłem akwa? miałem takie kolanko, złamałem przy pierwszym czyszczeniu () więc kup od razu na zapas :)
  • Odpowiedz
Też miałem brzęczący elektrozawór ale się popsuł. Jak go rozebrałem okazało się, że tylko kabelek wypadł z gniazda to naprawiłem i poskładałem. Zawór ucichł. Możesz spróbować dokręcić tę plastikową nakrętkę (tylko bez przesadnej siły). No i lepiej jak zawór jest w powietrzu a nie leży na jakiejś powierzchni.
  • Odpowiedz
  • 0
@PanPolikarp Te zwyczajne kolanka szklane co dostałem w zestawie mają za małą średnicę. Nie mieści mi się na szybę, bo ma plastikową obudowę. Więc ogarniam jakieś z alledrogo co można na gorąco uformować, akrylowe. Się okaże co to warte. :p
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@stanton7: Eleocharis w randomowych miejscach to na dłuższą metę strzał w kolano. Nie będziesz w stanie opanować jego ekspansji. Z 3 planu w ogóle bym się go pozbył.
Ogólnie jak na pierwszy baniak, to całkiem elegancko i nie będę się czepiał kamieni:D
  • Odpowiedz
  • 0
@Pogostemon Aż takie to jest ekspanywne? No cóż. Doświadczenie nabywa się z błędami. Miałem nadzieję, że z tego wyjdą takie POMNIEJSZE kępki.
Ej, co z moimi kamieniami? :D
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@stanton7: Aż takie to jest ekspanywne?
Bardzo. Tak jak większość roślin rozrastająca się przez kłącza.

Ej, co z moimi kamieniami? :D
Nic:P To Twój pierwszy baniak i nie będę robił tutaj elektrody czepiając się parzystej liczby kamieni czy też kierunku ich wierzchołków. Na pierwszy rzut oka widać, że chciałeś zrobić coś w stylu iwagumi i całkiem fajnie to wyszło.


A jeszcze wracając do eleocharisa czy monte carlo. Są to rośliny, które
Pogostemon - @stanton7: Aż takie to jest ekspanywne? 
Bardzo. Tak jak większość rośli...

źródło: comment_1608300885keqhXcIwg0Gzr4keWBBvz0.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@Pogostemon:
Owszem. Iwagumi.
Oczytałem się o tym. :)
Być może głupio to zabrzmi, ale mega się stresowałem i w ogóle bardzo osobiście podszedłem do tematu zakładania akwarium. Zbierałem się wiele wiele lat.
I mnie z jednej strony te zasady trzymały, a z drugiej.... jakoś mi się tak ułożyło.
I to głównie dlatego, że jedną z moich ulubionych plaż jest Fabian na Teneryfie a tam.... właśnie tak to wygląda. :p
Więc wyszedł
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
I mnie z jednej strony te zasady trzymały, a z drugiej.... jakoś mi się tak ułożyło.

I to głównie dlatego, że jedną z moich ulubionych plaż jest Fabian na Teneryfie a tam.... właśnie tak to wygląda. :p


No i to najważniejsze, ma się Tobie podobać. Osobiście z plaż na teneryfie najbardziej pamiętam chodzenie po piasku jak po rozżarzonym węglu xD

Po namyśle, to przyjmuję, że masz rację z tym pomieszaniem roślin trawnikowych.
  • Odpowiedz
  • 0
@Pogostemon A... i jeśli mogę Cię pomęczyć (nie traktujesz mnie jak na forach w stylu elektrodowym :p)...
Czy w takim zbiorniku, bez wielu kryjówek można krewetki trzymać obok rybek? Czytam, że muszą mieć kryjówki, a w mnie korzeni nie ma itp.
Z rybek to razbora espei mi się widzi, w największej grupce. A do niej może ze dwie trzy black Molly i jeszcze jakąś spokojną parkę. I tyle.
  • Odpowiedz