Wpis z mikrobloga

Witam Mireczków. Mam sprawę, mianowicie wymyśliłem sobie że chciałbym zrobić oświetlenie do mojej łódki wędkarskiej, konkretnie chodzi mi o oświetlenie samego pokładu. Pojawił się problem, generalnie mam wizję jak to ma wyglądać, ale za cholerę nie mogę znaleźć światełek (oprawek) takich jakich bym potrzebował. Mianowicie muszą mieć regulacje kąta świecenia, koniecznie Led 12V, normalnie zamontował bym zwykle oprawki sufitowe (wpuszczane) ale chodzi o to że montaż ma się odbyć na ścianie pionowej burty łódki, w miejscu gdzie oprawka nie może mieć więcej jak 6 cm średnicy.

Znajdę gdzieś takie coś? Jakiś sklep? Allegro, oczywiście szukałem ale nic takiego małego z regulacją kąta nie spotkałem.


#oswietlenie #led #pytanie #wedkarstwo #elektronika
  • 5
Nie ma ironi, robilem lampki co prawda na tarasie, ale dolozylem po czasie regulacje, nie zawsze potrzebne jest maksymalne oswietlenie. Na lodce dodatkowo moze oslepiac i gorzej bedziesz widzial to cojest poza zasiegiem ledow
@sirconrad aa to ok ;) skrzywienie po tym jak napisałem kiedyś post na elektrodzie, temat był odnośnie czujnika ciśnienia przy silniku w samochodzie, a na koniec ocenili forumowicze że mam zasilacz z Black listy i ban ¯_(ツ)_/¯

Tak poważniej to właśnie nie mogę znaleźć nic co by mi podpasowalo, bo cała oprawka musi mieć nie wiecej jak 6cm średnicy, znalazłem jakieś lampki meblowe Led, ale albo bez jakiejkolwiek ochrony ip albo brak