Wpis z mikrobloga

Mam pytanie: czy ktoś z Was posiada może fotelik Cybex Cloud Z i-Size i może coś więcej powiedzieć (nie interesuje mnie opinia influencerów, którzy są jak baner z reklamą), ewentualnie czy możecie polecić coś sprawdzonego? Bardzo spodobała mi się opcja rozłożenia tego fotelika. Jeszcze jedno: czy isofix to naprawdę taka wygoda? W sumie nigdy na żywo się z tym nie spotkałam, a w pierwszej ciąży nawet o tym nie zdążyliśmy porozmawiać, czy się zastanowić, bo młody postanowił się wykluć wcześniej ¯\_(ツ)_/¯ w Styczniu planujemy pojeździć po sklepach i zobaczyć jeszcze jak to wszystko prezentuje się na żywo, ale chcę mieć listę wczesniej na co warto zwrócić uwagę (nie lubię kręcić się po sklepach bez planu).

#ciaza #rozowepaski #rodzina #bombelek #isofix #cybex #foteliki #dzieci
  • 10
@Tsumika: Isofix rozpatruję bardziej jako bezpieczeństwo niż wygoda. Mocujesz stabilnie fotelik/stopę i nie ma opcji przechylenia go na boki.

0-9kg Cybexa spoko, bardzo dobre materiały. Miałem Atoma i pranie tapicerki fotelika to pak pikuś :)
@Tsumika: Osobiście używam od półtora roku GB Vaya i młody jest zadowolony - zasypia i śpi tak długo jak w łóżku. Isofix jest wygodny przy montażu (mój instalowałem 5 minut z przerwą na fajkę vs prawie dwie godziny montaż fotelika od kumpla przy użyciu pasów) oraz wg mnie ze względów bezpieczeństwa. Przy Isofixie najlepiej przymierzyć fotelik, ewentualnie poszukać czy ktoś nie stosował go w Twoim samochodzie. Dlaczego? Bo np mój nie
@Tsumika: no elo, mamy ten fotelik, używamy już rok. Jest 10/10, jak dla mnie opcja obrotowa to jest must have i jakbym miała teraz przesiąść się na fotelik bez tej funkcji to bym chyba czuła się jak po powrocie do średniowiecza.

Rozkładania może użyliśmy ze 3 razy więc to jest taki w naszym przypadku bajer niepotrzebny.

Isofix to jest również jedna z lepszych rzeczy, mamy dwie bazy, jedną w aucie męża
@Crea: właśnie! Pranie tapicerki, bardzo ważna i istotna rzecz o ktorej zdążyłam zapomnieć! Dzięki! Ten konkretny model jest 0-13, ale pewnie wiele się nie zmieniło.

@Metzeger: właśnie dlatego chcielibyśmy pojechać do jakiegoś salonu i przymierzyć/przetestować bezpośrednio w samochodzie, ale ze względu na panujący stan w kraju - zastanawiam się, czy to wgl. Będzie możliwe ( ͡° ʖ̯ ͡°) właśnie ten co my mieliśmy - na pasy
@Tsumika: żadnych przetarć ani odbarwień, materiał jak nowy. Rysy na plastiku są ale no, my z mężem się jakoś jak z jajkiem z tym fotelikiem nie obchodzimy XD to o ścianę się przywali to o coś. Więc na plastiku mamy kilka ran bojowych. Dla nas to narzędzie do transportu. Pewnie jak ktoś będzie chuchał i dmuchał to będzie jak nowy. Ale my jeździmy dużo, ciągle przekładamy z jednego auta do drugiego
n.....a - @Tsumika: żadnych przetarć ani odbarwień, materiał jak nowy. Rysy na plasti...

źródło: comment_1608208872yDv69GOaVabpCzLvewZOxj.jpg

Pobierz
@nama: bardziej chodziło mi o przetarcia w materiale niż w plastiku, dzięki XD nasza pierwsza latorośl miała duże problemy z ulewaniem, a termin mam na Kwiecieć, więc te wkładki/otulacze/kocyki - wydają mi się za grube :( jeszcze na żywo muszę sprawdzić i dokładnie przemacać ten fotelik, a szczególnie Blossom Dark, czy on na żywo też tak dobrze się prezentuje (ʘʘ)
@Tsumika imo śliczna ta kolekcja, sama się nad nią zastanawiałam wybierając wózek ale wygrał mój minimalizm

Nie nie to materiał jak nówka sztuka. Co jak co ale Cybex ma porządne materiały.

Otulacz był cieniutki bo też nie może zaburzyć "pracy" fotelika