Wpis z mikrobloga

W moim starym oplu ciągle mi parują szyby. Wyczyściłem je na błysk, próbowałem też preparatów typu anty-fog, wstawiłem suszarkę na całą noc do auta aby ew. nagromadzona wilgoć wyschła. Wymieniłem też filtr kabinowy i dalej to samo, nawiew nie nadąża. Obieg zamknięty oczywiście wyłączony. Jakieś pomysły? #samochody
  • 9
@wykopek012: obmacałeś wszystkie dywaniki w aucie? -> pierwsze sprawdziłbym, czy woda nie dostaje się do auta przez którąś uszczelkę
Masz klimatyzację? -> gdyby mokry był któryś dywanik z przodu, to można podejrzewać zatkany odpływ wody ze skraplacza, ale to jak wyżej - trzeba sprawdzić dokładnie dywaniki czy suche
Ta para nie jest jakby "tłusta"? -> jeśli tak, to problem z nagrzewnicą
@wykopek012:

1. Wywal dywaniki jeśli są z czegokolwiek innego niż guma. A nawet jeśli to wywal je i sprawdź czy materiał na podłodze jest suchy.
2. Podnieś podłogę w bagażniku - ludzie czasem odkrywają jezioro w kole zapasowym. Miałem tak w mojej starej polówce, winne były zatkane odpływy wody z dachu.
3. Sprawdź owe odpływy wody z dachu. Bez problemu wygooglasz jak one są rozwiązane w Twoim aucie.
4. Sprawdź szczelność
@fuck_yeah: no w sumie te "progi" to nigdy nie były zbyt szczelne, od zawsze je rdza skubała. Sprawdzę jak to wygląda jak będę na podnośniku, dzięki

@wxx71: klima niestety nie działa, ale wiem, że doraźnie by pomogła. chciałbym jednak znaleźć przyczynę.

@aksal89 @kamciu1: dywaniki są suche. odpływ klimy drożny (był czyszczony bo jakiś czas temu się zapchał), ale dobry trop ( ͡° ͜ʖ ͡°) sprawdzę
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@wykopek012: byłoby czuć, większość osób opisuje to jako "słodki" zapach ( ͡° ͜ʖ ͡°)


nie byłoby czuć wtedy jakiegoś smrodu od płynu chłodniczego?
no nie wiem, przy obecnej pogodzie?


@wykopek012: a co za różnica, jak auto stawiasz na noc pod domem czy w garażu to w środku tak czy tak masz zimno
a tak to przynajmniej ciepłe powietrze ma gdzie uciec