Wpis z mikrobloga

Mirki od #programowanie i #bankowosc, mam w #!$%@? ranchunków w kilku bankach, żona podobnie, ktoś przerabiał temat spinania się z API polskich banków i wyciągania z nich danych? Chodzi mi głównie o stan kont, chlasnąłbym sobie jakąś prostą apkę webową (działającą lokalnie oczywiście :P), która by mi np. 15 dnia miesiąca robiła podsumowanie ile na którym koncie leży, gdzie przybyło, gdzie ubyło, jakiś wykresik bym sobie tam zrobił, no fajno by było. Wiem, że jest #kontomierz, ale myślałem o czymś swoim, to jest w ogóle do zrobienia? Crawlowanie odpada, bo te wszystkie metody logowania posrane wypluwają losowe hasła no i pewnie jakby wyszło, że crawluję to by mnie bank zayebał a w najgorszym wypadku odciął dostęp do konta ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Wydaje mi się, że trzeba mieć status TPP uzyskany od KNF, nie brzmi to zbyt dobrze, ale może ktoś ma więcej expa i powie coś więcej. W sumie do wyciągania stanu rachunków to IMO każdy powinien mieć API wystawione, jak ktoś jest na tyle ogarnięty, że wie co to API i umie je spiąć to raczej nie powinna być jakaś wielka dziura w zabezpieczeniach.

Przy okazji wołam @ZespolmBanku, coś doradzicie? Jeśli się "nie da" to może PSD 2 to zmieni?

Dziękuję.

#mbank #pekao #millenium #santander #api
  • 8
  • Odpowiedz
Wydaje mi się, że trzeba mieć status TPP uzyskany od KNF


@Silvestre_Cucumeris: z tego co się orientowałem, to jest to jedyna droga żeby dostać dostęp do API. Ja ostatecznie zdecydowałem się na kontomierz. Jeśli boli Cię trzymanie tych danych w chmurze, to zerknij jeszcze na aplikację emSzmal, podobno (nie sprawdzałem) też potrafi pobierać dane z banków a działa lokalnie.
  • Odpowiedz
@Silvestre_Cucumeris: Selenium ogarniesz. Ja tak robię, ale w innym banku. Mam appke konsolowa, podaje login hasło, token, on loguje do banku, ściąga odpowiednio wyfiltrowaną lstw transakcji. W dockerku na serwerze sobie leży.
  • Odpowiedz