Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
#strazgraniczna
Dzwoniłem do kadr z pytaniem o złożenie dokumentów. Dostałem termin za dwa miesiące. Czy to normalne, czy może nagle mają oblężenie chętnych do służby w BIOSG.
Wiem, że rekrutacja to czasochłonny proces, ale spodziewałem się takich terminów przy dalszych etapach rekrutacyjnych a nie na samym etapie złożenia dokumentów.
Nie dopytywałem o to przez telefon. Czy dokumenty składa się pojedynczo, czy może w kilkanaście osób w jeden dzień, niby mam na daną godzinę ale nie wiem jak to będzie wyglądało w rzeczywistości.
  • 5
  • Odpowiedz
@Vel_Makarena: luty. Też składałem papiery w lutym do BiOSG. Chodzi o to, że rekrutacja rusza w lutym. Na ten rok może być już zamknięta (przyjęli odpowiednią liczbę zgłoszeń i zamykają rok).
Końcem stycznia sobie zobacz na stronkę od kiedy rusza rekrutacja i zacznij dzwonić :)
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@spiritus: Brzmi sensownie. Zmyliła mnie informacja na stronie, że

" Uprzejmie informujemy, iż Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej prowadzi w sposób ciągły nabór do służby przygotowawczej w Bieszczadzkim Oddziale SG.
"
Więc ciągłość naboru jest, ale do czasu zapełnienia wakatów na dany rok.
  • Odpowiedz
@Vel_Makarena ogólnie proces rekrutacji rusza co jakiś czas bo nikt nie zajmuje się pojedynczymi zgłoszeniami do SG, proces jest dość długi z paroma etapami , do tego dochodzą limity przyjęć zależne od wolnych etatów, rekrutację często zaczyna grupa np. 20 osób a przechodzi np. 5 bo oblewają na psychotestach lub wykrywaczu kłamst , więc rekrutację trzeba zaczynać od nowa
  • Odpowiedz
@Vel_Makarena: to chyba stary zapis jest. On był na początku roku umieszczony i mogło się coś zmienić.
W dodatku tak jak pisze poprzednik. Nie zajmują się pojedynczymi przypadkami.

Swoją drogą lutowy nabór jest chyba dość szybki. Sam nim szedłem i w połowie czerwca byłem zatrudniony w SG.
  • Odpowiedz