Wpis z mikrobloga

Panie/Panowie, jakie konto w banku tylko i wyłącznie pod kątem oszczędnościowym możecie polecić? Bez karty, bez bajerów - wpłacamy pieniądze i one po prostu tam sobie czekają na lepsze czasy. Coś w stylu skarbonki. Najważniejsze, aby było darmowe i bezpieczne.

#banki #bankowosc #bank #oszczedzanie
  • 3
@Hotelarz: no to taki wybór pomiędzy tym co piszesz i 0,01-0,1% albo chociaż czymś co zrekompensuje inflację. Sprawdź Elastyczne Konto Oszczędnościowe w Getinie z 2% (to aktualnie najlepiej oprocentowane konto oszczędnościowe i z gwarancją stawki przez najdłuższy okres). Ale będzie trzeba pamiętać o jednej płatności kartą miesięcznie (by konto było za 0 zł). Coś za coś. Jeśli tego nie chcesz, to konto oszczędnościowe (prawie) w każdym banku jest za 0 zł,
@Bankobranie: dzięki za odpowiedź. Niestety, takie czasy, że nawet przy większych lokatach zysk jest prawie zerowy, więc jestem na to przygotowany. Niech sobie hajsy leżakują w oczekiwaniu na lepszy okres.

Przejrzę zatem, który oddział mam najbliżej w domu. Nie chcę wodotrysków, tylko żeby kasa była bezpieczna, więc najzwyklejszy ROR wystarczy. Przynajmniej nie będzie daleko do chodzenia, żeby coś załatwić :)