Wpis z mikrobloga

Taką łączną pozycję mają fundy na krótkiej pozycji 1.83% dla #cdprojektred . Jednym słowem dużo. Melvin Capitals poczuł krew i jeszcze raz wsiadł na redów.

Jak fundy rozwalą kurs, to można pożegnać się z patchami nie mówiąc już o multi i wieśku 4. Morale na pewno padną i wiele talentów na pewno będzie chciało odejść - ich pensja (TC) też jest zależna od kursu.

Żeby nie było, że kogoś namawiam do kupno akcji, ale może jakiś klon #willakarpatia dla fundów powstanie :D

Co sądzicie?
#gielda #gpw #gry #inwestowanie #villakarpatia #heheszki
  • 15
@bill-adamsonn: jak kurs spadnie do 100 to kupuje bankowo. Poza tym jak pozycje krótkie są zamykane to kurs idzie do góry. One tak jak by dublują efekt puki są otwarte. Przez nie są takie mocne wąchania kursów na różnych akcjach. Dobrze że są, dzięki nim trafiają się dobre momenty na zakupy.
@DexterFromLab: kilka lat temu, fundy shortowały teslę - "zero zysków, spółka przewartościowana, kilkaset samochodów są w stanie wyprodukować, bańka...". Nie chcę skłamać, poprawcie mnie jeżeli mylę się, ale to było w okolicach ~$150-200? na pewno przed splitem. Sam Elon wiele razy wyrażał dezapropbatę w stosunku do fundów. Na jego szczęście, fundy pomyliły się :D Później cisnął w nich żartami na twiterze - komedia.

W krótkiej sprzedaży jest ryzyko, że cena mocno
@bill-adamsonn xD po co próbujesz przeforsować retorykę, że kurs CD projekt ma kluczowy wpływ na jakość i motywację do pracy zatrudnionych tam ludzi? Po pierwsze, wynagrodzenie w akcjach zazwyczaj jest dodatkowym motywatorem albo opiera się jedynie o zapisy dla chętnych - nie ma sytuacji w której inżynier byłby przymuszony do pobierania części wynagrodzenia w akcjach. Po drugie, cena akcji spółki nie ma praktycznie żadnego znaczenia dla jej kondycji - jest wypadkową tej
@Bordomir: uwierz mi, już coś takiego doświadczyłem za czasów Alcatel-lucent, gdzie ludzie za opcje na akcje firmy pokupowali sobie mieszkania - pracowali bez żadnych problemów. Przyszedł krach i ci co nie zdążyli spieniężyć opcji mogli kupić sobie przysłowiowe waciki dla żony. Teraz masz nokię i ze świecą szukać ludzi, którzy zostali. Tak to działa ;)

Jakby usługi google nie działałyby powiedzmy przez miesiąc, firma zaczęłaby mieć problemy finansowe, to nie minęłaby
Po pierwsze, wynagrodzenie w akcjach zazwyczaj jest dodatkowym motywatorem albo opiera się jedynie o zapisy dla chętnych


@Bordomir: wut? Jeszcze raz musiałem to przeczytać.

Serio? Poczytaj sobie czym jest TC. To nie jest motywator. To jest ekwiwalent twojej pensji - taki haczyk, abyś co najmniej pracował +- 4 lata, bo dopiero po tym czasie możesz dostać obiecany kawałek pensji. Ucz się.