Wpis z mikrobloga

#aliexpress #alipaczka
Zamówiłem z Ali w listopadzie kilka drobnych rzeczy i tu pojawia się moje pytanie, bo część dotarła, a jest też część paczek (spakowane w jedną paczkę) wisi sobie na takim statusie:

Numer paczki: 0045....

2020-12-08 02:58 Rejestracja przesyłki z KN
2020-12-08 21:00:00 -NanJing-Hand over to airline?:Hand over to airline
2020-12-09 23:19:00 Nadejście przesyłki do kraju tranzytowego
2020-12-10 08:00:00 Belgia Odprawa przesyłki rozpoczęta (import) (Ten status nie oznacza naliczenia dodatkowych opłat!)
2020-12-10 09:00:00 Belgia Odprawa przesyłki zakończona pomyślnie (import) (Ten status nie oznacza naliczenia dodatkowych opłat!)

Tutaj pojawia się moje pytanie, bo paczka która przeszła odprawę dnia 09.12.2020 juz u mnie jest, nastepnego dnia była w Polsce, a ta wisi już tych 5 dni na tym statusie. Na stronie poczty jest, że tylko zarejestrowano jej transport:

Otrzymano dane elektroniczne przesyłki 2020-12-08 03:00

Czy można przedzwonić do poczty z uwagi na to, że może jakieś dane są nieczytelne na etykiecie i się targują z nadawcą o dane?
  • 17
  • Odpowiedz
@niemamswojegologinu: Ja u siebie w paczkach mam jakieś pierdoły wędkarskie, jedna z tych 3 paczek jest łączona z jakąś bluzką co żona wzięła więc wartości 3 różnych paczek wahają się od 100 do 200 zł. Ciekawe kiedy to ruszy... Miło było by dostać przed świętami. Daj znać jak coś u Ciebie ruszy.
  • Odpowiedz
@niemamswojegologinu: nie jest źle i tak. Do mnie miała dzisiaj przyjść paczka zamieniona 11.11 (szczoteczka soniczna Xiaomi z 270zl na 60 :D ) to poczta polska ma status gotowe do dostarczenia i tak wisi od 6 (,)
  • Odpowiedz
@niemamswojegologinu: Mam podobną sytuację :

2020-12-10 10:00:00 Belgia Odprawa przesyłki rozpoczęta (import) (Ten status nie oznacza naliczenia dodatkowych opłat!)
2020-12-10 11:00:00 Belgia Odprawa przesyłki zakończona pomyślnie (import) (Ten status nie oznacza naliczenia dodatkowych opłat!)

Zakorkowało się tam u nich. Miałem dwie przesyłki zamówione w black friday. Pierwsza była wysłana 28.11, odprawa w Belgii kilka dni wcześniej, bo 5.12, a u mnie już 10.12. Z tą są problemy. Trafiliśmy widocznie pechowo z
  • Odpowiedz
@niemamswojegologinu: @Vistu: Łączę się w bólu, moja paczka od 12-12 w Liege po pomyślnej odprawie a poprzednia w listopadzie po 2 dniach od odprawy była już u mnie( ͡° ʖ̯ ͡°) Mam nadzieję że sie szybko coś ruszy bo nie zobaczymy swoich paczek na święta jak tak dalej pójdzie
  • Odpowiedz
@niemamswojegologinu: Teoretycznie, jeśli dobrze zrozumiałem teraz kurierzy pocztexu pracują i w weekendy więc jeśli przed piątkiem się coś ruszy to jest jakaś szansa dla naszych paczek XD.No i nie zapominajmy o naszych ukochanych WER'ach które są prawdopodobnie zakorkowane równie mocno co Liege.
  • Odpowiedz
@niemamswojegologinu: @DaN1o2pL: Po przeanalizowaniu (święta, zazwyczaj do 2 tygodni tam stoją w Belgii, ludzie czekający na przesyłki od listopada tak jak i my), to już się nastawiłem na styczeń. Lepiej miło się zaskoczyć ewentualnie. No szkoda, bo to też ostatnia zamówiona część na którą czekam i nie mogę przez to składać do kupy.
  • Odpowiedz