Wpis z mikrobloga

Cały dzień myślałem nad genialną aplikacją na którą wpadłem rano. Miała ułatwiać czynność, którą muszę wykonywać powiedzmy kilka razy w tygodniu. Nawet zacząłem spisywać sobie co będzie dokładnie robić...
Zrobiłem teraz research i jest już kilka takich 'genialnych apek' (°°

Większość wygląda jak projekt na studia. Jest jedna, która spełnia w 80% moje potrzeby, ale za to graficznie jest mega brzydka.

Niby dalej mógłbym to dla siebie napisać, nauczyć się pewnie czegoś nowego, używać tylko w lokalnej sieci... ale jakoś tak cały zapał opadł (,)

Z drugiej strony jest miliony takich samych apek jak np. Todo lista, które różnią się jedynie trochę grafiką, a ludzie dalej tworzą kolejne ¯\_(ツ)_/¯

Często tak macie, że wpadacie na 'genialny' pomysł na apke, coś co zmieni świat, a jak zabieracie się za to to okazuje się, że to będzie porażka, albo wpadło na to już milion osób i odpuszczacie? Czy może mimo wszystko próbujecie przeforsować swoją wizję?

#programowanie
  • 4
@IlllI: Zgadzam się, nigdy bym nie pomyślał, że tik tok znajdzie taką nisze. Inna sprawa, że tam pewnie grube miliony poszły w marketing, aby pomysł złapał?