Wpis z mikrobloga

Mirki, w nawiązaniu do mojego poprzedniego wpisu:
https://www.wykop.pl/wpis/53461819/mirki-mam-zakupiony-zestaw-atb-1-05a-do-wyprowadze/189629105/#comment-189629105

Wracam do Was z pomiarem prądu dla jednej cewki silnika. Trochę to trwało bo potrzebowałem oscyloskop z izolowaną masą (funkcja MATH w stacjonarce dawała jakieś krzaki). Pomiaru dokonano na rezystorze 1.1 Ohm. Wynika z tego, że w szczycie (~0.7 V) prąd wynosi ok. 0.64A - co pokrywa się z wyświetlaczem zasilacza laboratoryjnego.
Bardzo proszę o pomoc, bo zupełnie nie wiem co robić.

Wołam osoby, które najbardziej mi wtedy pomagały, mam nadzieję, że nie macie mi za złe: @Dirrack @Analityk
#elektronika #inzynieria #programowanie

EDIT: znowu obróciło, nie wytrzymie (°°
źródło: comment_1607978722GOFjmeGJ51GASm5tJ4lLMf.jpg
  • 11
@Analityk: Mówisz o zapięciu krokodylków sond do masy układu, a dwoma szpicami robię pomiary poprzez te kondensatory i robię odejmowanie za pomocą MATH? Nie wiem czy to by pomogło, bo wydaje mi się, że wina leży w samym oscyloskopie.
Tutaj użyłem oscyloskopu na akumulator i zapiąłem krokodylek po jednej stronie rezystora, a ostrze po drugiej. Dzięki temu nie sprowadzałem w niepoprawny sposób punktu pomiarowego w układzie do masy - tak jakby
@Analityk: A w jakim celu? Mogę to oczywiście zrobić. Choć pamiętaj, że najpierw miałem wpięte do ATB i sam programowałem, a teraz mam generator fali prostokątnej i driver. Po drodze możliwe, że przypadkiem zamieniłem.
@Analityk: To nie tak, że ja na pewno uważam, że jest ok. Tylko powiedz mi, czy chodzi Ci o zamianę pary przewodów z MOT1 i wpięciu tej pary do MOT2? Czy zmianie polaryzacji przewodów w ramach MOT1 i MOT2? Czy może o to, żeby wyciągnąć jeden z przewodów z MOT1 i zamienić go z jednym z przewodów MOT2?

Odpowiedz i sprawdzę to na pewno. Jednak wydaje mi się, że dobrze sprawdziłem
@raFFcio: test jest prosty. Wyjmij pary kabli z gniazd. Spróbuj pokręcić silnikiem. Powinno być normalnie, dość lekko. Zewrzyj kable w parze ze sobą i znowu pokręć. Jeśli opór znacznie wzrósł to jest ok. Z drugą parą ma być tak samo. Jeśli tak było to teoretycznie połączenie jest ok.
Powiedz mi jeszcze, że zaciski mot są sterowane z L293D.