Wpis z mikrobloga

Nawiązując, w mojej ocenie do infantylnego podejścia @ZespolmBanku,
https://www.wykop.pl/wpis/54149519/mbank-kiedy-pojawia-sie-pieniadze-na-koncie-1-srod/

przedstawiam skan, pokazujący podejście innych banków.

Istota problemu: dla klienta nie jest ważne, kiedy bank realizuje sesje elixir. Dla klienta jest ważne, kiedy są księgowane pieniądze po danej sesji eliksir.

Poniżej skan z Inteligo. Jednoznaczne określenie przy sesjach przychodzących - "przybliżony czas księgowania"

//
#pytanie #mbank #banki #bankowosc #pieniadze #finanse #inteligo
k.....x - Nawiązując, w mojej ocenie do infantylnego podejścia @ZespolmBanku, 
https...

źródło: comment_16079449157NnkGjbgy6NuUl0OPy0i8D.jpg

Pobierz
  • 5
@kjjbox: Trochę nie rozumiem poziomu twojego wzburzenia. Twój przelew został zaksięgowany 0,5h po podanej godzinie rozpoczęcia sesji - to aż taki problem? Nikt nigdzie nie pisał, że dostaniesz go dokładnie o 11:15. Inteligo też nie podaje konkretnej godziny i nie gwarantuje, że pieniądze będą o 11:30. Wcale bym się nie zdziwił, gdyby w dniach z dużą ilością przelewów (np. dzień wypłat) księgowanie w Inteligo się przedłużyło np. do 12.
@ms93: Odpowiadając na mój wpis, sam uległeś dezinformacji spowodowanej sposobem ujęcia tematu księgowania przez mbank.

Twój przelew został zaksięgowany 0,5h po podanej godzinie rozpoczęcia sesji


Nie - mój przelew został zaksięgowany 0,5 h po czasie przybliżonego czasu księgowania.

mBank zamiast napisać coś wprost (tak jak Inteligo) definiuje u góry strony pojęcie sesji przychodzącej: "Sesje przychodzące to godziny, po których pieniądze powinny być dostępne na koncie odbiorcy przelewu". I przy tabelce posługuje
k.....x - @ms93: Odpowiadając na mój wpis, sam uległeś dezinformacji spowodowanej spo...

źródło: comment_1607953324XYuT0uMFfqzMSoP0rVmCeg.jpg

Pobierz
Nie - mój przelew został zaksięgowany 0,5 h po czasie przybliżonego czasu księgowania.


@kjjbox: Nie zgadzam się z twoją interpretacją, bo mBank wspomina o "godzinach, po których pieniądze powinny być dostępne na koncie odbiorcy przelewu" - nie znaczy to ani, że to jest najpóźniejsza czy gwarantowana godzina (bo jest dokładnie na odwrót - to najwcześniejsza godzina księgowania, o czym mówi słowo "po"), ani że to jest jakaś gwarancja - bo pieniądze
@ms93:

Stronę mBanku należy odczytywać jako "przelewy przychodzące pojawiają się na kontach najwcześniej o podanych godzinach"


Dokładnie tak. I dlatego taki powinien być opis/nagłówek tabeli: środki/pieniądze/przelewy pojawiają się na kontach/są księgowane itd., itp. a nie dwuznaczne określenie "sesje" - ktoś, kto nie przeczyta wstępu, to nie będzie wiedział, czy chodzi o sesję wymiany danych z KIRem, czy sesję księgowania na kontach.

//