Wpis z mikrobloga

Jakiś ciekawy pomysł na mesh po kablu w domu poza wynalazkami typu tplink deco czy asus lyra?
Mam jedno miejsce centralne na router i od niego pociągnięte kable w jeszcze dwa inne miejsca w domu, czyli w sumie potrzebuję router + dwa punkty. Zależy mi na mesh dlatego, aby płynnie się przełączać pomiędzy punktami.

#komputery #internet #wifi #siecikomputerowe
  • 10
mesh po kablu
Nie ma takich rzeczy - mesh jest bezprzewodowy. To co potrzebujesz to wifi roaming. Ubiquiti na pewno ma, w mikrotiku kiedys mieli zle zaimplementowane, ale chyba poprawili. Cisco do domu nie proponuje.
@HaPPe: Tak, przełączy się, ale dopiero w sytuacji jak zgubi zasięg sieci, do której było podłączone pierwotnie. Czyli można być jeszcze w minimalnym zasięgu pierwszej sieci i urządzenie ciągle jest do niej podłączone mimo, że gdzieś bliżej ma punkt dostępu o znacznie lepszym zasięgu.

@Ratriczek:
@MsgkOT:
OK, ale czym z tym roamingiem wifi nie jest przypadkiem tak, że każdy klient musi mieć to zaimplementowane? No bo z tego co
Tego nie wiem. Jezeli tak to wszystkie nie archaiczne urzadzenia to maja. Jakies 5 lat temu testowalem na sophosie (nie polecam) i telefony i lapki przelaczaly sie bez problemu.
@Dar_Q: Klient może i decyduje, ale to punkty dostępowe skracają czas autoryzacji dla klienta z innym AP, aby nie odczuł utraty połączenia (to tak pobieżnie napisane). Najlepiej miały to zaimplementowane systemy WiFi Motoroli (przejęte przez ExtremeNetworks jakieś 5 lat temu). W CISCO działało to średnio. Obecnie i Ubiquiti sobie z tym radzi i jest bardziej przystępne budżetowo.