Wpis z mikrobloga

@suqmadiq2ama: @spiritus: taka ciekawostka zestaw ten był opracowany w niemieckiej Republice demokratycznej i nie był używany do uczenia się pracy snajperskiej tylko do robienia zdjęć z dużym teleobiektywem zza muru osobom których się mu przypatrywały( ͡° ͜ʖ ͡°) snajperskiej roboty uczono korzystając z karabinków 22 na 50 m
  • Odpowiedz
@spiritus: ¯\_(ツ)_/¯ ale dosłownie każdy, kto nie ma pojęcia o tym temacie widząc ten sprzęt od razu mówi to do uczenia snajperów roboty no błagam( )
Każdy kto chociaż raz miał w ręku SWD czy inną broń z prawdziwym celownikiem dla Strzelców wyborowych widzi Jaka jest różnica
  • Odpowiedz
@spiritus: No powiedzmy że ja też jestem już po tym kursie( ͡° ͜ʖ ͡°) Imo Jeden z lepszych celowników oczywiście tamtych lat na krysztale Zeiss z powłoką antyrefleksyjną niestety pozbawione regulacji przybliżenia. Zawsze mnie rozśmieszał o to podświetlenie na baterie płaską montowano ją w przetłoczeniu kolby( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@shadowsniper: a to ja do tarczy punktowej tylko na 100m strzelałem. Później to cele ruchome i chowające się. Operator toru miał panel i widział kto trafił a kto nie.

Z 500m ruchomy ściągnięty ;)
  • Odpowiedz
@spiritus: u mnie typowa statyka bez wyprzedzania( ͡° ͜ʖ ͡°) cel zdjęcie z 500 m fajny wynik kilka razy też mi się udało ale głównie na 200 m strzelaliśmy do puszek po piwie które przywieźliśmy to bardziej zaawansowani strzelali do szklanych butelek( ͡° ͜ʖ ͡°) fajne to były czasy teraz już nie ma czasów( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz