Wpis z mikrobloga

@czeki21: Nie wiem, jeżeli nie spróbuję to nie będę wiedział czy było warto. Poobserwowałem specjalistów na wykopie i jestem gotowy ( ͡º ͜ʖ͡º)
Jeśli zamierzasz dokładać to załóż w Santanderze lub Mbanku - nie XTB i inne wynalazki - prowizja niby zerowa ale nie wiadomo jak długo, a jest też obarczona paroma warunkami. Ja mam konto w Santanderze, znam osoby z Mbankiem i oba działają spoko.

Polecam przeczytać jakąś książkę - nie czerpać wiedzy z internetu na początku, bo większość darmowej wiedzy jest gówno warta. Ja zacząłem od A. Zaremby - podstawy inwestowania/GPW czy coś
@izkYT: I pamiętaj, że na GPW traci 60% vs 40% zyskujących, a jeśli handlujesz już czymś więcej niż zwykłymi akcjami to tracących jest 80-90% do 10-20% zyskujących ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@izkYT: Sam mam eMaklera i szczerze mogę go śmiało polecić. Interfejs bez fajerwerków ale od ręki masz w zasadzie wszystko co jest potrzebne. Z czasem się przyzwyczaisz i śmigasz po apce jak #!$%@? ! Opłaty nieco wysokie, więc o ile nastawiasz się na zajmowanie groszowych pozycji to prowizja zje Ci część zysku. Jako laik, tak jak pisano powyżej - przeczytaj jakąś książkę o inwestowaniu na gpw bądź obejrzyj kurs inwestowania w
@Serek2:

prowizja niby zerowa ale nie wiadomo jak długo, a jest też obarczona paroma warunkami

Jakimi warunkami? Sam od dłuższego czasu czaję się żeby pobawić się na giełdzie i XTB wydawało się dla mnie najlepszym rozwiązaniem. Jest opcja zarówno na nasz jak i rynek usa, do tego te krypto, no i wysyła PIT-8C co pewnie jest pomocne dla początkującego. Wcześniej mieli chyba dość wysokie prowizje ale teraz ostatnio właśnie widziałem ten
@Amenotejiikara: @takupatamta: Nie ma wszystkich spółek (np. z NC), transakcje minimum 500 zł, obroty mniejsze niż chyba 100 000 zł w miesiącu.

Głównie brak wszystkich spółek mnie zniechęcił i fakt, że XTB nie jest bankiem, więc mam niższe zaufanie.

@JuhNya: To dane sprzed około 6 lat ale nie pamiętam niestety źródła już. Na studiach miałem, więc zakładam że wykładowca dobrze sprawdził źródło. Możliwe, że są jakieś świeższe dane (
@Amenotejiikara: A, to przepraszam. PIT-8C przysyłany w okolicy lutego to standard w Domach Maklerskich. Na jego podstawie wylicza się potem PIT 38 składany w US.

Z zysków ze zbycia papierów wartościowych płaci się 19% podatku stąd wysyłka PIT-8C jest bardzo przydatna, jeśli nie chce się mieć problemów z US ( ͡° ͜ʖ ͡°)