Wpis z mikrobloga

Przeszedłem prolog więc już mogę się wypowiedzieć na temat samej gry. Grę mam na PS5, gra wygląda ładnie ale nie jest to "coś nowego". Nie jest to rewolucja graficzna - zobaczymy jak będzie wyglądała po zrobieniu gry pod PS5 w przyszłym roku. Jeżeli chodzi o sterowanie to jest ono trochę sztywne. Strzelanie ujdzie, walka bronią białą jest satysfakcjonująca i wygląda efektywnie. Gra prawie w ogóle nie chrupie (raz może delikatnie mi się przycięło ale można powiedzieć że niezauważalnie), trzyma stałe fps'y. UI jest dosyć mało czytelne, na dużym telewizorze siedząc w odpowiedniej odległości powiem szczerze że nie widziałem co podnoszę. Opcji jest dużo, czasami ciężko ogarnąć to padem - na PC będzie dużo łatwiej. Dialogi z questów genialne, questy same w sobie też są fajne. Wyborów jest masa i faktycznie questy mogą być zrobione na kilka sposobów i aż jestem ciekaw jak to rozwinie się dalej i jakie konsekwencje będą miały moje decyzje. Drzewko talentów duże, sam nie wiedziałem co dawać na początku i szczerze powiedziawszy z każdego drzewka skille wydają się przydatne i zobaczymy jak to wyjdzie :). Jeżeli chodzi o bugi do tej pory to :
- Jeden całkowity crash gry, przed cutscenką gra się wyłączyła i wyrzuciła mnie do menu PS5 pokazując jakiś błąd.
- Kilka razy zdarzyło się że podczas rozmów z npcami nie ruszali oni ustami.
- Parę razy całkowicie ucięło mi rozmowę
- Piosenka skończyła się po kilku sekundach i po kilku sekundach zaczęła się od nowa
- Większej ilości nie zauważyłem a jeżeli były to znaczy że nie były one jakieś wielkie czy irytujące bo nawet ich nie zauważyłem.
Jak na tyle godzin gry (bo sam epilog trwa ładnych parę godzin bez chodzenia po mieście a zrobieniu tylko głównych questów) nie jest to dużo bugów, nie wiem czy mam szczęście czy na PS5 jest lepiej zoptymalizowana niż na PC. Aha, gra bez HDRu wygląda dużo lepiej niż z włączonym HDR (przynajmniej dla mnie ale wiem że taka opinia też lata po forach). Zaczynając grę po kilku godzinach czułem się trochę zawiedziony i myślałem że odstawię ją na półkę bo nie czuje tego "czegoś" ale im dalej w las tym bardziej chcę zagłębić się w fabułę i poznać dalsze losy mieszkańców Night City i samego V. Czy gra jest warta 250 zł? Na chwilę obecną tak - jeżeli gra będzie się rozwijać i rozkręcać jeszcze bardziej niż na początku to tym bardziej. Czy są bugi? Są ale poza jednym crashem gry bugi nie spowodowały żadnego problemu z rozgrywką. Aha Polski dubbing jest genialny nie ma się czego bać :). Muzyka? JEST REWELACYJNA. Genialnie dobrana do misji i do obecnej sytuacji, stacji radiowych w samochodzie od groma i na pewno dobierzecie sobie muzykę dla siebie. Jazda autem? Dla mnie tragedia, już podczas pierwszej jazdy rozjechałem NPCa... Jedzie się ciężko, prowadzi się dziwnie i nie jest to przyjemna jazda przy większej prędkości. Zobaczymy co gra pokażę dalej. Na początku grało się średnio ale teraz nie mogę się doczekać aż usiądę znowu aby poznać historię świata. Gra będzie wybitna ale za kilka miesięcy jak poprawią optymalizację na PS5 i zlikwidują bugi i obstawiam że poprawią trochę rzeczy po komunikatach od graczy.
#cyberpunk2077
  • 2