Wpis z mikrobloga

Mam kartę graficzną Gigabyte GeForce GTX 1060 G1 Gaming 6GB - czy w cenie do 1500 zł dostanę coś zdecydowanie lepszego (nowe lub używane na gwarancji)? Chodzi to w komplecie z AMD Ryzen 5 2600 i 16 GB RAM i ogólnie w większość gier mogę grać na wysokich a nawet ultra ustawieniach w Full HD, ale takie RDR 2 to takie raczej słabe średnie ustawienia, a myślę o upgrade pod kątem np. Assasins Creed Valhalla albo Far Cry 6. Coś możecie polecić?

#komputery #kartygraficzne
  • 6
@balrog84: ok, dziękuję za komentarz. Jak kupowałem dwa lata temu 1060 (używaną) to w okolicach 1000 zł było kilka ciekawych kart, nawet nowych w regularnych promocjach, a teraz jak widzę to te nowe karty to kosztują po 2500 złotych i wzwyż ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@dracul: z tego co widzę to ceny używek gtx 1080 8GB i rtx 2060 6GB się po mału zlewają więc rzeczywiście nie ma sensu się pchać w starszą technologię. Moment na zakupy niestety się trafił rzeczywiście niekorzystny więc chyba się trzeba będzie póki co wstrzymać... ( ͡° ʖ̯ ͡°)
@slynny_programista: Moment jest naprawdę beznadziejny, wydasz kasę i niewiele zyskasz. Może od lutego sytuacja się poprawi, rynek się trochę nasyci, a ceny za RTX 3xxx odrobinę spadną. Inne wyjście to znalezienie bardzo okazyjnych używek właśnie jakieś gtx 1080, gdy posiadacze zaczną masową przesiadkę.