Wpis z mikrobloga

Mirasy mam problem z TV Sony KD-55XF9005 i KODI, a konkretnie z odtwarzaniem filmów 4K HDR przez SMB, podczas odtwarzania takiego filmu obraz nie jest do końca płynny występuje tzw. "stuttering" oraz buforowanie filmu występujące 3-4 razy w trakcie ok. 2,5 - 3h filmu. TV jest połączony z internetem przez WiFi (po kablu LAN w tym modelu internet działa gorzej) mam 0,5Gbs łacze na światłowodzie, także internet raczej nie jest problemem. Próbowałem wyłączyć buforowanie w KODI, ale bez rezultatu. Czy jest jakieś rozwiązanie tego problemu ? Jeśli się okaże że to wina samego TV to czy polecicie jakiegoś boxa który umożliwi mi oglądanie tego typu materiałów bezproblemowo, koniecznie przez SMB bo nie chcę się bawić z kopiowaniem na dysk/pendrive ?
#kodi #kodiwpigulce #android #androidtv #tvbox
  • 5
@kodiwpigulce_pl: ok, właśnie doczytałem że ten TV ma ethernet max 100 Mbps to w sumie nie dziwne że działa gorzej jak po WiFi... teraz pytanie jaki box mi to ogarnie mogę go normalnie podpiąć po LAN tylko żeby odtwarzał takie duże pliki bez problemu.