Wpis z mikrobloga

@prawo_jazdy_w_chipsach: Też byłem zdziwiony, jak spytałem gdy zobaczyłem wpis, to pani mi powiedziała, że moje płytki będą mrożone właśnie ze względu na małe zapotrzebowanie/duże zapasy dla mojej grupy, i dlatego były pobierane bez osocza.
  • Odpowiedz
@karolina-magdalena-walor: Przez ładnych kilka lat oddawałem krew pełną, aż w końcu raz spytali mnie w oddziale czy nie chcę oddać płytek. Obserwując stan zapasów na stronie zapotrzebowanie na płytki jest większe, prawdopodobnie ze względu krótki okres przechowywania (bodajże do 5 dni w pojemnikach oddychających). Z racji, że mam dobre żyły do oddawania składników oraz prawidłową ilość płytek zdecydowałem się na tę donację, uważam, że płytki krwi i osocze są równie ważne.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Elfiowies: Szczerze mówiąc nie wiem czy jest jakiś sposób, ale twoje samopoczucie i bezpieczeństwo jest priorytetem przy oddawaniu, więc jeżeli odczuwasz negatywne skutki oddawania, to pamiętaj, że zawsze możesz pomagać w inny sposób, choćby w takich akcjach jak #barylkakrwi! Możesz jeszcze podpytać @Pociongowy ()
  • Odpowiedz