Wpis z mikrobloga

Hej,
Czy ktoś z was posiada może jeden z poniższych modeli telewizorów i jest w stanie coś na ich temat napisać( jakieś wady) ? Bądź ma własne propozycje w tej tematyce? i coś poleca ?
Na chwilę obecną rzuciły mi się 3 opcje które wchodzę w grę.

- LG OLED 55BX3LB
- SONY LED KD-55XH9505BAEP
- SONY kd-65xh9096

Moje wymagania :
-Budżet maksymalnie do 5k
-HDR10 / Dolby vision ( najlepiej oba)
-100hz
-dobre odwzorowanie czerni ( wiadomo tu wygrywa oled)
-niski input lag (pod konsole ps5/ps4)
-minimum 55''
-android TV? ( ale to nie jest must have)

Zastosowanie tv :
-netflix
-sporadycznie gry

#telewizory #sony #lg #konsole #ps5 #ps4 #pytanie #telewizor
  • 60
  • Odpowiedz
@Maciek952 praktycznie byłem zdecydowany na xh90 i wziąłem kobietę do sklepu żeby pokazać zakup, który nas czeka. Co na to mój różowy? A ten obok ładniejszy i wskazała na oleda... No i czytanie, analizowanie poszło się... Bałem się wypaleń, ale podjąłem te ryzyko. Obraz jest na oledzie nieporównywalnie lepszy cóż tu dużo opowiadać. A na promke to z miesiąc polowałem.
  • Odpowiedz
@Maver87: w zasadzie również z różową odbyłem ostatnio identyczną sytuację jak Ty ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°), też boje się wypaleń, ale w zasdazie hm normalnej tv nie ogądalm a tam w zasadzie są w największej ilości stałe wyświetlane znaki, a czytając recenzje niby poprawili kwestię wypalania się, cóż zobaczymy ^^
  • Odpowiedz
@Maver87: dobra mam imo jedno pytanie nie żałujesz np zakupu tylko 55 cali ? w chwili obecnej miałem telewizor 55" stąd rozwazałem xh90 w wersji 65" aczkolwiek samego oleda 65" raczej sobie bym darował ze względu na często astronomiczną kwotę...
  • Odpowiedz
@Maciek952 no wziąłbym większy teraz... Oglądam z 3 metrów. Myślałem ze jest duży, ale już się przyzwyczaiłem. BX 65 był za 4999 więc jeszcze do przełknięcia...
  • Odpowiedz
@Maver87: no fakt za 4999 jeszcze spoko, powyżej 5k to ja mam jakąś barierę mentalną juz wydawać na tv ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Poszukam, popatrzę promki jakby się za te 5k trafił to może się pokuszę...
Widzisz ja siedzę jeszcze dalej bo ok 4-4.5m od ściany na której jest tv ^^
  • Odpowiedz
@Maciek952 ja gdzieś pisałem na tagu, że między 00.15-00.30 na stronie RTV AGD czasami dzieją się dziwne rzeczy. Promki czasami się rewelacyjne pokazują ale trwają po 15 minut.
  • Odpowiedz
@Maver87: co ty gadasz, poważnie ? :D i to tyczy się różnorakich sprzętów ? wow nie widziałem o tym, tzn gdzieś tam na pepperze przewinęła mi się kiedyś wiadomość na ten temat, ale uznąłem że to błąd cenowy często jest i tego nie sprzedają za daną kwotę imo potem ^^ dzięki będę obserwował!
  • Odpowiedz
@Maver87: a ta cena normalnie widniała na stronie ? czy aby zakupić tv w tej cenie musiałeś coś tam jeszcze dodać do koszyka jak to często bywa by się doliczył jakiś dodatkowy rabat
  • Odpowiedz
@utede nie porównywałem gównianych soundbarów do gównianych głośników w tv, tylko do pierwszych lepszych kolumn xD Więc sam siebie nie rozśmieszaj, bo to nie moja wina, że jesteś głuchy i wierzysz w zajebistą jakość dźwięku z jakiegokolwiek soundbaru ¯_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Biebrzanski_Ghul: „Przecież soundbary to raptem trochę lepsze pierdziawki od tych w telewizorach”
Aha xD
Poza tym byłem w firmie muzycznej na profesjonalnym odsłuchu sprzętów i gość po wywiadzie gdzie będzie słuchane od razu polecił mi taki soundbar. Na pewno on tez jest głuchy i specjalnie polecił sprzęt za 2k, bo przecież nie chciał więcej zarobić na super lepszych kolumnach każdych ( ͡º ͜ʖ͡º)
  • Odpowiedz