Wpis z mikrobloga

Hej,
Czy ktoś z was posiada może jeden z poniższych modeli telewizorów i jest w stanie coś na ich temat napisać( jakieś wady) ? Bądź ma własne propozycje w tej tematyce? i coś poleca ?
Na chwilę obecną rzuciły mi się 3 opcje które wchodzę w grę.

- LG OLED 55BX3LB
- SONY LED KD-55XH9505BAEP
- SONY kd-65xh9096

Moje wymagania :
-Budżet maksymalnie do 5k
-HDR10 / Dolby vision ( najlepiej oba)
-100hz
-dobre odwzorowanie czerni ( wiadomo tu wygrywa oled)
-niski input lag (pod konsole ps5/ps4)
-minimum 55''
-android TV? ( ale to nie jest must have)

Zastosowanie tv :
-netflix
-sporadycznie gry

#telewizory #sony #lg #konsole #ps5 #ps4 #pytanie #telewizor
  • 60
@Maciek952: Pamietaj ze wybór oleda to podróż w jedna stronę- nigdy już nie będziesz chciał wrócić do żadnego innego tv :)
Mam już drugiego Lg oled (zamieniłem b7 na Gx) i jakość jest po prostu kosmiczna.
Webos się bardzo dobrze sprawdza wiec będziesz zadowolony.
Z Bx będziesz zadowolony, natomiast jak możesz dołożyć 3-4 stówy to weź CX. Lepszy HDR, więcej nitów.
@utede: brat ma już jakiegoś leciwego LG ( i muszę przyznać że ich webos jest naprawdę spoko! ) nawet po kilku latach działa bez totalnego zarzutu, obawiam się jednak iż 5k to budżet pod korek, i imo nic tutaj więcej dokładać nie chcę, bo ostatnio w zasadzie odzyskałem kasę z reklamowanego philipsa stąd chęć zmiany na coś lepszego... ( ale wiadomo zależy od egzemplarza ) na cx mogę spróbować poczekać na
@Maciek952: Ja ostatnio kupiłem SONY LED KD-55XH9005 - to taki jak SONY LED KD-55XH9505BAEP kwestia, że nóżki możesz ustawić tylko po bokach. Nie ma innej różnicy. Pamiętaj, że do tego TV dodajesz od razu soundbar z subem za conajmniej 1,5k (ja nie kupiłem bo tv używany sporadycznie). Także 3500 tv, 1500 soundbar i masz 5k. Tv jest bardzo spoko jeżeli chodzi o obraz. Jak już człowiek się zaprze i przeszuka net
@SunriseOverEverest: owszem wlasnie porównywałem obie te serie xh90 i 95 i imo jak mówisz różnice są tak minimalne że wtedy bym poszedł po prostu najpewniej w 65" z serii xh90 :) a soundbar zawsze można nabyć po jakimś czasie ^^ swoją drogą jak z oddawaniem czerni w tym TV ? nie masz problemów z jakimś nierównomiernym podświetleniem albo innym szajsem tego typu jak to ma miejsce czasami w ledach ? (
@Maciek952: Powiem tak, nie wiem na ile Ci pomogę ponieważ, przed kupnem tego tv (czyli jakies 2 tyg temu) stała 15letnia plazma Panasonica. Genialna no ale leciwa i 720p... Przy czym od paru lat korzystam tylko z projektorów dlp. Więc z tą czernią to jest różnie - kompromisy. Na pewno w tym ledzie jest lepsza czerń niż na ścianie ale to i tak jest nic w porównaniu z OLED. Jeżeli faktycznie
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Maciek952: ostatnio dorwałem 55BX za 3,7k, po testach planszowych nie widać problemów, tylko trochę strach tych wypaleń przy statycznych elementach. No ale pouzywamy zobaczymy ;) obraz milutki, w moim przypadku kabel zasilania okazał się za krótki. Jak masz jakies konkretne pytania to wrzucaj

@edit: jedyny problem to te zalecane ustawienia kolorów z neta - 'kino' jest żółtawe i nie mi średnio leży, ale to już kwestia indywodualna
@Maciek952: Wyposażyłem się w CXa głównie pod PS5 i mogę zdecydowanie polecić. Nie ma powrotu do LEDów, QLEDów etc. po tym jako doświadczysz kontrastu OLEDa :) Input lag na poziomie 12ms, zero problemów w gierkach dotychczas.
@SunriseOverEverest: no tak przechodziłem i rzuciłem okiem tylko dosłownie przez małą chwilę... i w zasadzie masz rację jeżeli chodzi o oddawanie czerni/kolorów Oled to kosmos! może faktycznie lepiej poczekać i kupić tego cx ? widziałem w cwhili obecnej tego lg bg za około 4k cena dosyć preferencyjna tym bardziej że można by się odrazu połakomić na soundbara :D
@kCaloryfer: ano ps5 chciałbym kupić jakby było dostępne normalnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) generalnie ps4 sprzedałem jakieś 2 lata temu bo już stało i nie grałem a w tym momencie też mam chrapkę na nowy tv + konsola nowej generacji :D 55 cali brałeś ?
@Daramek:
-oooo gdzie taką promocję dorwałeś kolego ? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
-za krótki przewód ? heh w zasadzie jestem w stanie wrzucić sobie przedłużacz do szafki rtv ( ale gniazdko też mam zaraz obok więc nie stanowi to problemu )
-jakie telewizory rozważałeś przed zakupem tego ? byłbyś skory do dopłaty do wersji CX ?
- napisałeś o kolorach , zdecydowałeś się je ręcznie ustawiać według
@blebnik: taki jest zamysł! dziś znalazłem na 4100, ale jak mówię nie wiem czy nie połakomie się i nie poczekam na okres po świąteczny wtedy w zasadzie wygląda na to że jest najwięcej promocji albo początek stycznia
@Maciek952:
- Neonet 3.9k - 200 zl pierwsza rata gratis promka była jakoś miesiąc temu (peppera polecam sledzic)
- ten przewod (1,5m chyba ma) jest w moim przypadku ze złej strony - prawej, gdzie gniazdka są dalej z lewej
- tak jak napisał już ktoś wyżej przeskakiwałem z jakiegoś 32 calowego samunga, wiec przy materiałach 4k netflix to jak nowy lepszy świat (ʘʘ), rozważałem c9/b9 wcześniej, przy