Wpis z mikrobloga

#deweloperka, #mieszkaniedeweloperskie, #notariusz.
Mam pytanie dotyczące aneksu do aktu notarialnego. W banku wykryli błąd w wysokości jednej transzy. Kwota powinna wynosić 60520 zł, w akcie natomiast widnieje 60250 zł. Czyli do całkowitej ceny mieszkania brakuje 270 zł. Rozumiem, że w takim przypadku należy sporządzić aneks do umowy. Z tego co się orientuję koszt aneksu to 500 zł i moje pytanie jest takie kto ten koszt pokryje? Jeszcze nie wiem, czy to błąd dewelopera, czy notariusza. Spotkanie będę miał jutro i chciałbym się przygotować to rozmowy.
  • 7
@theoforos1: Czyli mam siedzieć u notariusza z kalkulatorem i wszystko liczyć, ponieważ ktoś, nie ja, popełnił błąd przy prostym wyliczeniu?
@Scrape: sprostowanie nazywa się aneksem a koszt aneksu to ok 500zł, pytanie kto w takim przypadku to pokryje
@zaup: xD Panie to trzeba czytać co się podpisuje. Ja miałem wpisany stary numer dowodu osobistego i wypłatę transzy w jednym miejscu w 2020 roku zamiast 2021... zapewne dostałes umowę do zapoznania się wcześniej i potwierdziłes, ze wszystko sie zgadza