Wpis z mikrobloga

Mówią, że siwy włos świadczy czy bardziej powinien świadczyć o mądrości życiowej. A jeśli zapytasz się takich ludzi czym się kierować w życiu to krzywią twarze, udają niemrawych, zbywają, nie wiedzą co powiedzieć, a ostatecznie kończy się na dewocji, bólu i chorobach, obgadywaniu jeden drugiego, zazdrości, chciwości, twierdzeniu żeby za wszelką cenę zrobić dziecko, ślub, dom tak żeby gały powychodziły sąsiadom co podbije wartość takiej osoby w świetle innych, że wychowały "standardowe" życia, przyjęte według narzuconego schematu styl bycia, bez refleksji nad tym wszystkim. Ja doprawdy nie widzę mądrości u Nas jako w kraju wśród ludzi sędziwego wieku; ja mam do nich szacunek ale do każdego innego mam taki sam, nie widzę wartości jaką Ci ludzie mogliby dać młodym, może są i tacy ale jednak jednostki. Przykre jest to bardzo bo bez ludzi mądrych ten kraj nie przetrwa, a gdzie ich powinno się szukać jak nie wśród najbardziej doświadczonych? Ci ludzie w większości zmarnowali swoje życia i jakiś cud musi się zdarzyć, aby w Polsce znaleźliby się inny, którzy poprowadzili by ten kraj rzeczywiście w dobrym kierunku co dałoby wynik szczęśliwego i dostatniego bytu bez wszelakiej głupoty. Ludzie młodzi muszą zmieniać ten system bo w nich jest siła, stare musi wymrzeć, młodzi muszą przejąć stery. Innego wyjścia nie ma.
#przemyslenia #systemilosci #gospodarka #polityka #polska
  • 2
Ci ludzie w większości zmarnowali swoje życia


@adversarius: czasem łatwo jest oceniać. Ja nie mam pewności, czy gdybym żył w latach co dzisiejsze starsze osoby, to czy byłbym inny. To jednak były mocno inne czasy, choćby dostępu do wymiany poglądów, wiedzy, trendów jak teraz nie było..