Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Zapytam jeszcze raz bo może teraz uzyskam odpowiedź.
Miał ktoś może w Mercedesie WXXX (w moim przypadku W210 2.2L CDI 2002r) taki przypadek, że nie zapalają się światła wstecznego, a po zimnych nocach jak odpalam samochód to nie działa ABS, ESP/BAS oraz nie ma światła stopu ale działa za to światło biegu wstecznego? Pomaga dopiero dogrzanie auta i po dogrzaniu go zgasić, odpalić silnik jeszcze raz i włączanie i wyłączanie świateł przeciwmgielnych - wtedy zapala się światło stopu i muszę wyłączyć i włączyć silnik żeby zniknęły błędy ale za to wtedy nie działa światło cofania. Ja już mam dość tego szczerze mówiąc i jeśli jest możliwość, żeby naprawić to samemu to może jeszcze pojeżdżę tym autem ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#mercedes
#mercedesbenz
#mechanikasamochodowa
#samochody
  • 5
@hesa656: Sprawdź czujnik stopu, dla pewnosci wymień też bezpiecznik stopu (skrzynka przy drzwiach kierowcy), ostatecznie szukałbym problemu przy włączniku świateł, ale jesli rypie sie abs bas esp to raczej będzie wina czujnika lub bezpiecznika.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@saszku-niechcial: czyszczone były pod maską i w bagażniku - tylko pod samochodem nie czyściłem (chociaż nie wiem czy tam jest). Czyli przez zimno może też coś z masą przerywać? W ciągu dnia wszystko działa ale następnego dnia jak rano go odpale to wtedy jakaś lipa się dzieje.

@Stashqo: czujnik sprawdzałem miernikiem i wygląda na to, że jest sprawny. Bezpiecznik stopu wymieniałem kilka razy ( ͡° ʖ̯ ͡°