Wpis z mikrobloga

#film:

''Oficer i szpieg''

Kilka razy ten film mi przeleciał na kanałach, wiedziałem, że temat mocny i film dobry no i mój ulubiony Polański ale nie składało się.
Jestem na świeżo dopiero co, jeszcze leci końcowa literówka. Wydarzenie bardzo znane ale niekoniecznie w Polsce z tą ''zdradą stanu'' co podważa prawne istnienie Republiki Francuskiej. Polański jak zwykle w formie i film bardzo dobry jednak mam baaaardzo wielkie zastrzeżenie. Lubię jak Polański robi swoje filmy, te ujęcia, ta charakteryzacja ale cały film zalany mlekiem. Film kręcony jak przez rozlane mleko. Nie wiem po co to.

Duża scena w kościele i jak przez mgłę reszta podobnie. Przecież kościół tak nie wygląda, sceny na tle okien ''przepalone''.
Kupiłem ze trzy lata temu telewizor i nadal jest całkiem dobry i się gubi czernią, a na innych filmach dynamicznych filmach tak nie mam.
Uważam, że z punktu widzenia walorów technicznych jak do warsztatu pana Polańskiego nigdy nie miałem zarzutów ten film jest pod tym względem całkowicie s---------y. Może w kinie to inaczej wygląda ale w tv porażka.
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@4x80: Film uwazam za dobry i dobrze mi sie go ogladalo (choc innym nie, na moim seansie jeden z widzów przespał cały film ( ͡° ͜ʖ ͡°) ale nie podobało mi się, że przez fabułe Polański wybielał swoje nazwisko, przekazując, że został niesłusznie oskarzony o stosynek seksualny z nieletnią.
  • Odpowiedz
że przez fabułe Polański wybielał swoje nazwisko, przekazując, że został niesłusznie oskarzony o molestowanie nieletniej.


@maj00r: Tego w żaden sposób nie zauważyłem ale jedno mnie dopiero dotknęło bo jak pisałem czytałem o tym dawno temu. Po tym filmie uważam, że Picquart był przez kogoś prowadzony i miał jego ochronę. No idą sobie we trzech i płatny zabójca zabija prawnika. To się logiki nie trzyma czyli sprawa ma podwójne dno.
  • Odpowiedz
@4x80: Cześć, napisz proszę gdzie oglądałeś film. Wersja kinowa i telewizyjna się różnią odrobinę, ale żadna nie wygląda tak, jak opisałeś. Chcielibyśmy to sprawdzić, będziemy wdzięczni za informacje.
  • Odpowiedz
@4x80: Super, dziękujemy. Jeśli chodzi tylko o to, co widać w zwiastunie w pomieszczeniach, to faktycznie, tak jest i w filmie ¯\_(ツ)_/¯ To raczej wybór artystyczny, niż błąd techniczny. Reżyser należy do tych, którzy kontrolują kazdy aspekt tego, jak wygląda film :)
  • Odpowiedz
To raczej wybór artystyczny, niż błąd techniczny. Reżyser należy do tych, którzy kontrolują kazdy aspekt tego, jak wygląda film :)


@GutekFilm: Tak oczywiście ale ''świat'' tak nie wygląda. ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz