Wpis z mikrobloga

Dobra wysłano mi przelew btc o ok. 14:00 nadal nie ma zadnego potwierdzenia pomimo to widnieje kasa na saldzie portfela. Mam pod spodem komunikat "waot for at least one confirmation(Unconfirmed parent!)
Czy ja tą kase juz mam? Jak nie to ile mam jeszcze czekać? Adres podałem dobry bo juz otrzymałem od kogos innego siano i wszystko grało. Oplata dla górników to 7sat/byte. Te krypto sa dziwne nje ogarniam tego hype
#btc #bitcoin #mycelium
  • 28
@plaisant: no mam w szczegółach transakcji takie info. Ile na to moge czekać bo rozumiem to jest ta najtańsza opcja. Czemu na tym mycelium co troche dodaje mi jakis adres juz mam niby 6 a ten pierwotny znajduje. Dopiero po. Historii transakcji. #!$%@? wazystko to jakoś pokręcone
@BaronGaultier: Masz jak będzie 1 potwierdzenie. Od kogoś dostajesz przelew?

Jak niezaufany to czekaj do 1 potwierdzenia, jak zaufany to "w sumie masz"

Z każdym transferem dostajesz nowy adres (by cię ciężej było powiazać)
@fervi: zaufany, tak dostaje wypłatę.
No dobra ale przez to ze nie mam potwierdzenia nie moge tego wydawać. Próbowałem zalać buka wybrałem szybka opcje i dalej jest zawieszone w próżni.
Ten pierowtny adres moge podawać do oporu?
Poniewaz problem jest ze zmianą tego a nie chce mi sie prezchodzić tej procedury kazdego miesiąca
@BaronGaultier: Ale tu jest niewiele do tłumaczenia, bo albo znasz ogólny zaryz działania bitcoina albo jakieś złożone detale typu krzywe eliptyczne itd. A ogólny zaryz zdobędziesz czytająć zwykłe artykuły "popularno-naukowe".

Fervi tu poleca Greka do oglądania na yt. On w prosty sposób tłumaczy.
@BaronGaultier: A czekasz "długo", bo ktoś musi tę transakcję potwierdzić. Nie ma w bitcoinie żadnego strażnika czy żadnej korporacji, która ci to powierdzi. Może potwierdzić tylko miner czyli osoba, która najszybciej rozwiąże zagadkę, a zagadkę rozwiązuje miner z wielką mocą obliczeniową (z mocnym komputerem). Wtedy może stworzyć blok czyli dodać transakcje do bloku. Blok ma ograniczoną wielkość, więc jak twoja nie zmieści się do bloku to czekasz. Ktoś kto ci wysłał