Wpis z mikrobloga

Mirki, sytuacja dla mnie raczej jasna, ale po tym jak dzisiaj radiowóz próbował ustąpić mi pierwszeństwa (jadąc torem zaznaczonym na zielono) chcę się upewnić czy mam rację.
Jest to skrzyżowanie w #rzeszow ul. Krakowskiej z takim łącznikiem do ul. Ofiar Katynia. Nie ma tam świateł, a Krakowska (94) jest oczywiście drogą z pierwszeństwem. I teraz, czy mam rację, że skręcając w lewo z Krakowskiej (czerwony ślad), muszę ustąpić pierwszeństwa skręcającym w prawo z Krakowskiej (zielony ślad)? Tam gdzie czerwony i zielony ślad się przecinają znaków nie ma.
#prawojazdy #prawo #polskiedrogi
Recektoreleczo - Mirki, sytuacja dla mnie raczej jasna, ale po tym jak dzisiaj radiow...

źródło: comment_1607420021rxOGDXoIqUNtIGnbwtnNJF.jpg

Pobierz
  • 25
  • Odpowiedz
I teraz, czy mam rację, że skręcając w lewo z Krakowskiej (czerwony ślad), muszę ustąpić pierwszeństwa skręcającym w prawo z Krakowskiej (zielony ślad)?


@Recektoreleczo: Czerwony ma zielonego po prawej stronie = ustępuje.
  • Odpowiedz
@michal04472: No właśnie tak by nakazywała reguła prawej ręki, ale czy przypadkiem nie ma tam znaku ustąp pierwszeństwa dla zielonego? Chwilę już tamtędy nie jechałem, ale wydaje mi się że jakiś czas temu postawili tam właśnie taki znak dla jadących po zielonym śladzie.
  • Odpowiedz
@Recektoreleczo: Zawsze im większa ta trójkątna wyspa to tym większa wątpliwość czy to jest jedno skrzyżowanie czy dwa (trochę się nie dziwię, zwłaszcza jak trójkąt jest duży jak tutaj), ale moim zdaniem nie ma podstaw aby rozkładać to skrzyżowanie na dwa mniejsze zatem @radziol88 dobrze pisze.
  • Odpowiedz
Nie ma tam żadnego znaku ani lini na drodze więc zasada prawej ręki.

Czyli Policjant albo się pomylił, albo próbował złapać mnie na mandat ( ͡° ͜ʖ ͡


@Recektoreleczo: Albo nauczony doświadczeniem nie chciał się tłumaczyć czemu radiowóz rozbity ¯\_(ツ)_/¯
  • Odpowiedz
@Tosh: @radziol88 Jeśli zielony miałby mieć ustąp to czerwony musi mieć, że jedzie drogą z pierwszeństwem, bo łamie to regułę prawej ręki (czyli jest niestandardowo). OP chyba widziałby znak? :D
@S_____: tylko kamerka chyba ratuje w takich sytuacjach.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: To przede wszystkim jest skrzyżowanie, na którym pierwszeństwo ustala się przed nim. Zbliżając się do skrzyżowania i zamierzając skręcić w lewo musisz ustąpić pierwszeństwa pojazdom zbliżającym się do skrzyżowania z naprzeciwka, jadącym prosto lub skręcającym w prawo.

@michal04472: @Bydle: @RudaBrona: @vertoo:
Tutaj akurat nie chodzi o regułę prawej ręki. Reguła prawej ręki dotyczy pojazdów zbliżających się do skrzyżowania z prawej strony.
  • Odpowiedz
@rraaddeekk: No pojazdy zbliżały się do skrzyżowania jadąc z kierunków przeciwnych. Żaden z nich nie zbliżał się do skrzyżowania będąc z prawej strony drugiego. Pierwszeństwo przejazdu przez skrzyżowanie ustala się przed skrzyżowaniem (stąd wszędzie masz użyty zwrot "zbliżając się do skrzyżowania").
  • Odpowiedz