Wpis z mikrobloga

Czy tylko ja uważam, że cyberpunk jest faktycznie przehypowany? To jest już za dużo. Dodatkowo w grze jest ukazana zbyt brutalna wersja przyszłości, która po pewnym czasie będzie po prostu nuda, monotonna. Jest zdecydowanie tak dużo rzeczy nadupione, że sami wiecie. Wniosek nasuwa się jeden: cp to klon przypominający gtav?
Mi od początku ten cyberpunk wydaje się taki tworzony na siłę. Przypomina trochę frankensteina - wrzucają wszystkie gatunki gier w jedną i mają nadzieję, że coś tam się skleci. Poza tym już sam ten lewacki cyberpunkowy klimat mnie odrzuca, jak w tym memie patrzcie chłop za babę się przebrał, ale śmieszne boki zrywać. Już widzę te dwuznaczne clickbaitowe miniaturki na youtube skierowane do dzieci oraz młodzieży przed 18 rokiem życia, bo oni najwięcej czasu poświęcają na oglądanie filmików na jutube. A pieniążki z wyświetleń oraz reklam muszą się zgadzać. Grafika też jest jakaś taka sterylna, postaci wyglądają jak lalki. Nie mówiąc już o innych oczywistych niedociągnięciach jak kiepski model jazdy, mały ruch na drogach (to pewnie przez to, że na starych konsolach by to nie poszło i musieli ciąć). Moim zdaniem to będzie klapa, oczywiście nie finansowa, bo przez hype *wszyscy się rzucą* i będą chcieli sprawdzić co to jest ten sajberpunk, recenzje też mogą być kupione $.$, jak to zwykle jest w przypadku gier AAA. np. strimerzy mają zapłacone za pierwszy miesiąc lub dwa strimowania gry na np. twiczu lub youtube.
#cyberpunk2077 #cdprojektred #cp2077 #2077 #gry #ps5 #xboxseriesx #konsole
  • 4
@Pawci0o: Jest przehypowany - to bardzo możliwe i z tym się po części zgadzam, sam mam już dość dziesiątek newsów o nim na każdym kroku.
Ale czemu oceniasz grę, w którą jeszcze nie grałeś? Skąd wiesz, że ten świat będzie nudny i monotonny? Nie wiesz tego. Poczekaj cierpliwie, zagraj, przekonaj się sam i wtedy oceniaj. :)
@Pawci0o: mnie właśnie ta brutalność, brudność i wygląd postsci najbardziej nie pasuje. Wiem, że to domena gatunku cyberpunk (wszystko przejaskrawione, wyolbrzymione, brudne i zezwierzęcone), ale mnie to właśnie nie pasuje i raczej tego nie kupię. Nie bawią mnie takie klimaty.
@Pawci0o: Gra na pewno nie będzie totalną kupą, przynajmniej pomijając warstwę techniczną, ale ja się trochę boję że będzie taka po prostu meh, zupełnie jak Deus Ex Mankind Divided który niby był Human Revolution na sterydach a jakoś nie grało mi się w niego tak dobrze