Wpis z mikrobloga

dzownią mi jakiś gość z jakiegoś biura maklerskiego, niestety albo źle zapisałem nazwe albo nie umiem znaleźć i umówił się ze mną, że przy kompie popatrzymy na ewentualne inwestycje, przygotuje portfel na 2-3k i nawiazemy wspolprace. Na co uważać? Żeby to jakiś scam nie był. Wcześniej przy debiucie allegro mi dzwonił, ale nie miałem czasu gadać. Teraz namawia na cdp. Prawdę mówiąc w ramach doswiadczenia jestem zainteresowany, z ewentualną wyplatą jezeli akcje spadną o ponad 5-10%, ale martwi mnie taka forma nawiazywania wspolpracy. Zapytam jeszcze skad w ogole ma numer, bo zapomniałem. Wydawał się ogarnięty. #gielda
  • 10
  • Odpowiedz
@Miglancu jest jeszcze taki sposób na scam, że przez zdalny pulpit koleś siada z Tobą do Twojego konta bankowego, na Twoich oczach je opróżnia, a Ty jeszcze podajesz kod z 2FA xD może to ten typ?
  • Odpowiedz
@Miglancu: grałeś kiedyś gdzieś dla zabawy? Jakaś gra giełdowa czy coś? Często mają namiary od takich stron. Często dzwonią z TMS Brokers czy jakoś tak. Ogólnie nie polecam się w to bawić. Do mnie dzwonili pod koniec marca i namawiali na akcje General Motors bo kurs wystrzelił po tym jak poszło info,że będą produkować respiratory xddd
Swoją drogą teraz patrzę to bym był 60 % na plus :) ale od
  • Odpowiedz
@Miglancu: nie dawaj mu mozliwosci przejęcia kontroli nad pulpitem, jak już chce analizowac wykres to na swoim koncie/ekranie - to tak pierwsze co mi wpadlo do glowy
  • Odpowiedz
@emes83: @Krupier: @merho: @Kazuka10: @Bordomir: @dktrdktrdktr: @PyvaC:

Dobra, dzięki. Nie, nie udzieliłbym nawet zdalnego dostepu do mojego prywatnego kompa, wiec watpie, ze by cokolwiek ugrali. Podobnie jak z wplata kasy na jakies podejrzane rachunki. Niestety trafili w momencie, jak zaczalem sie interesować giełdą, dlatego wolałem zapytać.
Az mnie fala żenady przeszła na myśl, że początkowo pomyślałem, że to
  • Odpowiedz