Wpis z mikrobloga

Najbliższy członek rodziny daje mi 50% swojego samochodu w darowiźnie, tak abym był współwłaścicielem. Ofiarujący zgłasza darowiznę w urzędzie skarbowym przez internet. Teraz ja chcę przerejestrować samochód, czy potrzebny jest do tego pierwotny właściciel osobiście w urzędzie? Czy wystarczy mi jego upoważnienie, jesli mi przekazał 50% auta? Mam nadzieje, ze dobrze to wytłumaczyłem
#samochody #prawo
  • 8
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@fifi2584: Moim zdaniem wystarczy pełnomocnictwo, jeżeli to najbliższy członek rodziny to bez opłat. A być może nawet może być tylko obdarowany, tak jak po zakupie przerejestrowuje tylko kupujący, ale raczej pełnomocnictwo, osobiście na pewno darujący nie musi być w wydziale.
  • Odpowiedz
  • 0
@vertical: Ok, dzięki! A co jesli darujący sam kilka dni wcześniej otrzymał auto w darowiźnie i jest jeszcze na poprzedniego właściciela zarejestrowane? Taki fikołek przejdzie?
  • Odpowiedz
@fifi2584: Tak, przejdzie, tyko muszą być wszystkie umowy - pierwotna, z pierwotnego darującego na obecnego, i kolejna, ta połowa z obecnego na Ciebie. zatem przerejestrujecie normalnie docelowo na Was dwóch. Zapewne robicie to dla zniżek zatem nawet przed przerejestrowaniem na Was udajcie się do TU - obdarowujący jest obowiązany w ciągu 14 dni od przekazania połowy samochodu zgłosić to do TU, Ty również możesz być i przepiszcie polisę po
  • Odpowiedz