Wpis z mikrobloga

@Acid_Burn: Z tego co wiem, to wprowadzenie ichniejszego systemu podatkowego ma obciążyć głównie jakieś 2% najlepiej zarabiających ludzi, czyli na przykład prezesów spółek państwowych. Ma to zapobiec rozwarstwienu społecznemu i rzecz jasna wspomóc gospodarkę. Skąd pomoc dla gospodarki? A stąd, że im bogatszy jest człowiek, tym mniejszy procent przeznacza na dobra konsumpcyjne. Według systemu partii Razem bogatsi dokładaliby więcej pieniędzy do skarbu państwa i biedniejsi mieliby więcej aktywnych środków, które posłużą
@Acid_Burn: Ludzie z niższych warstw społecznych nie założą działalności, bo nie mają kapitału, a jedyną szansę dla mniej majętnych też chcesz zablokować, bo przecież dotacje na rozruch przedsiębiorstwa określasz jako "chore rozdawictwo".

Nie rozumiem też argumentów, że rozdawnictwem wspiera się patologię. W Polsce mamy ekstremalnie niskie bezrobocie, które nie ukazuje gospodarki w dobrym świetle. Czy uważasz, że w zdrowym społeczeństwie wdowa z trójką dzieci też powinna iść do pracy i brać
@svr_: @Acid_Burn: Szukałem na kilku stronach i nigdzie nie znalazłem wzmianki jakoby przyczyną bezrobocia miał być wysoki socjal. Poza tym trzeba pamiętać, że sporo osób, które są zarejestrowane jako bezrobotni, pracują na czarno. Przy przeglądaniu wszelkich statystyk nie zauważyłem by ktoś zwracał uwagę na sytuację, gdzie ktoś jest po prostu leniwy (bo swoją drogą jest to kolosalne uproszczenie sytuacji beneficjentów świadczeń socjalnych). Dlatego twierdzę, że wykorzystywanie systemu ze skrajnie niegodziwych