Wpis z mikrobloga

Hej, przymierzam sie do zakupu mojego pierwszego MacBooka. Celuje w nowego MacBooka Air z prockiem M1. Chce dolozyc mu ramu, zeby bylo te 16gb aby laptop dluzej mi posluzyl. Bede go uzywal glownie do przegladania internetu, jakies filmy itp. Warto dac za tego laptopa 6200zl? Posluzy z 5 lat? Moze do tych zadan wystaczy cos tanszego? Dziekuje za wasze odpowiedzi! #apple #ios
#macbook #laptopy #komputery #pcmasterrace
  • 14
Chce dolozyc mu ramu, zeby bylo te 16gb aby laptop dluzej mi posluzyl.


@krsu: Ram jest wlutowany nie dołożysz mu ani ramu, ani nie wymienisz dysku.

Warto dac za tego laptopa 6200zl?


Nie, jak chcesz brać Aira M1 to raczej na jakieś przecenie czy ze zniżką akademicką.

Moze do tych zadan wystaczy cos tanszego?


Wystarczy coś tańszego z np ryzenem 4500U.
@krsu: przejrzyj filmiki na yt dotyczące ramu w nowych makach m1, bo jak oglądałem test to 16 gb był szybszy od 8 gb jedynie przy edycji filmu 8k raw, poza tym jak przymierzasz się do bazowej wersji to upgrade ramu kosztuje 20% ceny lapka. Komp pewnie nawet dłużej niż 5 lat posłuży ez, bo ogromny jest skok wydajności w procesorach apple względem intela
Ale wiesz, że on występuje w opcji 16 GB ramu?


@IcanFlaj: Tak i zasugerowałem by brać go na przecenie lub ze zniżką akademicką/uczniowska jeżeli dalej ona obowiązuje w grudniu jeżeli koniecznie ma to być laptop od Apple.

Opowi chodziło z dołożeniem o nic innego jak po prostu o wybór konfiguracji


To wskazywało na dołożenie ramu, nie dołożenie do konfiguracji z 16GB:

Chce dolozyc mu ramu,


W myślach jeszcze czytać nie potrafię
@krsu: no zależy czego oczekujesz, bo do tych zadań wystarczy ci nawet laptop za 2k ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja kupiłem najbiedniejszą wersję i po dwudniowym bólu dupy z powodu różnic między macosem a windowsem jestem bardzo zadowolony. Wszystko śmiga.
Największe obciążenie jakie mu serwuję to dodatkowy monitor fullhd (uwaga, bo czcionki na tej rozdzielczości wyglądają jak gówno - macOS ich nie wygładza / albo to kontrast
no widzisz, widocznie ja potrafię czytać w myślach

bo nie pomyślałem nawet przez sekundę o dołożeniu ramu, w postaci włożenia kości


@IcanFlaj: Część laptopów dalej ma jeden slot lub 2 na ram, większość osób, które przesiadają się ze starszego sprzętu czy zwyczajnie stacjonarki nie wie, że nie jest to niemożliwe w najnowszych konstrukcjach. Ja wiem, że Apple przyzwyczajało do tego swoich klientów od wielu lat by płacić premium za 16GB ramu,