Wpis z mikrobloga

@johny-kalesonny: Tylko ten zakaz aborcji uderza również pośrednio w nich, więc irracjonalne jest stawianie się w pozycji obrońców zakazów. Jedyny powód jaki jestem w stanie znaleźć to ślepa nienawiść do kobiet motywowana niemożnością znalezienia sobie partnerki.
  • Odpowiedz
@venividi Jest też powód moralny, ludzi się po prostu nie zabija. A każde odstępstwo i kategoryzowanie ludzi jako tych majacych prawo do zycia i tych nie mających prowadzi do strasznych konsekwencji
  • Odpowiedz
Jest też powód moralny, ludzi się po prostu nie zabija


@SmutnyNormik: Ciężko dyskutować o moralności z ludźmi, którzy stawiają wyżej prawa płodów nad prawo kobiet do dysponowania własnym ciałem. To tak jakbyśmy dyskutowali o moralności wazektomii i odbierali facetom prawa do jej wykonywania.
  • Odpowiedz
@SmutnyNormik: Jest człowiekiem, w sensie jest osobnikiem homo sapiens na etapie rozwoju zarodkowego. Ale to nic więcej nie implikuje, taki płód nie jest równy dorosłemu człowiekowi czy dziecku. Nie robi się pogrzebów po poronieniu, nie "ratuje się" zarodka gdy źle się zagnieździ lub w przypadku ciąży pozamacicznej.

Znowu, tutaj mówimy też o prawie do dysponowania własnym ciałem - kobiety mają do tego prawo. Przełóż to sobie na taką sytuację, gdy
  • Odpowiedz
@johny-kalesonny Oczywiście że nie mają takiego prawa, jie można zabijać ludzi, szczególnie kiedy jesteś ich rodzicem. A argument z dializą jest upośledzony bo seks zawsze wiąże się z potencjalnym macierzyństwem/ojcostwem niezależnie jak wiele fikołków zrobisz żeby to ukryć.
  • Odpowiedz