Wpis z mikrobloga

@roman_z_piwnicy słuszne uwagi co do pokrywy jak i roślinności na tafli wody, czytałem o tym w atlasie ryb akwariowych autorstwa Prusińskiej. W takim razie jeśli Proporczykowce jak i Pstrążenice spędzają sporo czasu w górnej części wody to co byś polecił do środkowej części zbiornika? Chciałbym żeby każda z 3 części mojego szkiełka cieszyła oko i coś w niej pływało.
@LewitujacyBanan: w środku będą Ramirezy, możesz dodać do nich jakąś ławicę z ich rejonu występowania, zwróć tylko uwagę, żeby były to ryby raczej spokojne, np. neony, zwinniki. Nie dodawaj tych dużych albo zadziornych (np. skalarów, brzanek sumatrzańskich, bytsrzyków barwnych).
Alternatywnie możnaby się pokusić o Świeciki Kongijskie, albo Tęczanki (neonowa, trójpręga itp.) te ryby są rzadziej spotykane, wyglądają super, ale ja nie mam z nimi doświadczeń:).
@roman_z_piwnicy: @LewitujacyBanan mi się wydaję że ramirezy nie zagrożą ławicy tych razbor, trochę je od czasu do czasu pogonią i tyle, ramirezy to malutkie pielęgniczki nie wydaje mi się żeby w ogóle nawet taka mała razbora zmieściła im się do pyska, chyba że narybek. Swoją drogą w takim litrażu wybrałbym coś odrobinę większego zamiar ramirez, np. jakieś miejsze akary.
@okoo po namysłach w akwarium chciałbym mieć następującą obsadę:
- 12 sztuk Pstrążenic Marmurkowych,
- 8 sztuk Proporczykowców z Kap Lopez,
- parkę Pielęgniczek Ramireza,
- 8 sztuk Tęczanek Wspaniałych/Gurami Mozaikowych
- 6 Otosków Przyujściowych
- 6 Kirysków Pstrych
i może kilka krewetek Amano, także no nie wiem czy wymieniać Ramirezki na jakiejś Akary.
@LewitujacyBanan Hej co do mieszania Gurami z rybami które są mocno aktywne jak tenczanki bym nie polecał mogą być osowiałe i zestresowane.moze być różnie ja nie polecam miałem problem właśnie z Gurami mozaikowy mi i wyczytałem że dlatego.