Wpis z mikrobloga

Sco-Pak S.A – Pak-uj się kto może!

Analiza fundamentalna

Spółka Sco-Pak to fenomen XXI w. To już nie tylko sco (jak score - punkty, punktacja), ale również pak (sugerujący konieczność zapakowania się). Sco-Pak S.A ponadto jest firmą, a każda firma dąży do maksymalizacji zysku. Warto dodać, że Sco-Pak posiada stronę internetową, co czyni ją widoczną w sieci dla najmłodszych internautów. Strona chwilowo jest nieczynna, ale to nie powinno nas zniechęcać do zakupu akcji spółki (podejrzewany jest atak nieuczciwej konkurencji). Spółka tworzy włókniaki oraz posiada Fax, a zatem jest nastawiona na kontakt z klientami. Minusem jest fakt, że właściciel jest zadeklarowanym heteroseksualistą, co czyni firmę zamkniętą na rynki europejskie.

Analiza techniczna

Bardzo ciekawa, choć mało znana formacja gwiazd na haku (ang. stars on the hook). Po wyrysowaniu okręgu stycznego z odcinkami tworzącymi załamanie kursu, przedłużony promień do szczytu zunifikowanej wg konsensusu gwiazdy s1 wskazuje brakujący punkt przejścia krzywej (wędki), a jej przedłużenie (w przybliżeniu o wartość promienia) tworzy "haczyk" dla gwiazdy s2, wyznaczającej kierunek kursu na najbliższe tygodnie. Warto również zwrócić uwagę na budowniczych wolumenu (ang. the volume builder) - przedłużenie podstaw tworzy budynki - strzałki, sugerujące podprogowo kierunek kursu. Buildery budują popyt. a popyt = wzrost.

Podsumowanie

Jedna z ciekawszych spółek, która nie płaci dywidendy, ograniczając tym samym ryzyko wahań kursu. Coś dla ludzi, którzy nie lubią zbyt wielu emocji. Kupić i zapomnieć!

Rekomendacja: MOCNO WCHODŹ

--

O autorze: jestem wieloletnim inwestorem z ogromnym stażem. Swoją przygodę zacząłem od małych spółek notowanych na NewConnect, inwestując kieszonkowe i pieniądze, które zarobiłem na zbieraniu puszek aluminiowych z dźwignią 500:1. Dzięki dywidendom systematycznie powiększałem swój kapitał, który reinwestowałem w akcje takich gigantów jak Enron, Washington Mutual czy WorldCom. Obecnie jestem znanym i szanowanym autorytetem na Wykopie, a moje porady są cytowane w największych branżowych mediach, takich jak "Ulotka reklamowa Provident" czy "Inspiracje tygodniowe".

#gielda #inwestycje #zarabianie #czywartoterazwchodzicw #scopak
CzerwonyjakWIG20 - Sco-Pak S.A – Pak-uj się kto może!

Analiza fundamentalna

Spó...

źródło: comment_1607141281Je8Vgq6MSzMkTWi3tC51HC.jpg

Pobierz
  • 13