Wpis z mikrobloga

Szanowni użytkownicy XTB. Oswajam się z interfejsem Xstation jako demo.
1. Czy na zwykłych akcjach nie można ułatwić Stop Loss kroczący (Trailing Stop) bo ta opcja dostępna jest tylko np. dla Forex czy to ograniczenie platformy demo?
2. Czy mogę ustawić zlecenie PKC i PCR?

Widzę, że XTB tak przy okazji daje rynek akcji, cały nacisk idzie na Forex i CFD.

#xtb #gielda
  • 14
1. Tylko Forex
2. hmm... dziwną odpowiedź otrzymałem:
"te zlecenia które sie klika czerwonym i zielonym przyciskiem są po markecie, czyli PKC"
to znaczy, ze jak klikne kupo 50 akcji CDR po 430zł to wchodzi na rynek i bierze 55 sztuk nie ważne w jakiej cenie. Może się zdarzyć, że z arkusza zeszły rozsądne oferty o kupujesz po 600zł parę sztuk. W arkuszach widać nieraz takie zlecenia kupna za pare groszy lub
@Akman: Jak chcesz kupić za określoną kwotę a nie PKC (przyciskami) to ustaw sobie zlecenie oczekujące na określoną kwotę. Nie polecam kupowania 'przyciskami'
Panowie, jeśli chodzi o obsługę klienta to SUPER. wystawiam 5 gwiazdek. Pan zadzwonił i wszystko elegancko wyjaśnił.
Rozumiem korzenie XTB, i że to tak działa, przyjmuje do wiadomości. Każde zlecenie jest w arkuszu jako PKC, co najwyżej z ceną aktywacji -jesli przez okienko Zlecenie. Przyciskami wrzucasz od razu jako PKC.
Nie ma opcji PCR.
XTB ma najwyższy priorytet na realizację zlecenia w podanej ilości a nie w podanej cenie. Przyjmuje, że rynek
@czajqa: grrr to gdzie można handlować akcjami GPW z opcją stop loss?

@slkt: no przecież jest taka opcja xD

w XTB Jest STOP loss, ale zawsze z opcją PKC

To już teoria spiskowa, ale mieli zarzuty i sprawa chyba nie do końca rozstrzygnięta

@Akman: No właśnie założyłem tam konto i zgłupiałem jak zobaczyłem jak to działa. Jest tam chociaż możliwość podejrzenia wolumenów zleceń z arkusza (przynajmniej po jednym sprzedaży i kupna)?
@neuromachine: racja, to są najniższe i najwyższe wartości obecnej sesji. na DEMO jest opóźnienie 15 min, ale patrząc na np ATG (ATM Group - niskie obroty) to na stronie GPW.pl i na XTB są nieco inne wartości.