Wpis z mikrobloga

  • 489
Podstawka pod kolumny?
W żadnym wypadku, to tylko optymalizator płyt CD/DVD!
Za cenę 380 euro, otrzymujemy stojący na antywibracyjnych (a jakże!) stopkach kawałek norweskiego granitu, który ma niwelować nieistniejący problem związany z ruchem wirowym płyt kompaktowych.
Producenci akcesoriów audiofilskich bardzo lubią fizykę (chyba że akurat udowadnia się im, że ją gwałcą, to wtedy nie), więc tym razem to akcesorium odwołuje się do strasznego, niszczycielskiego zjawiska PRĄDÓW WIROWYCH.
Producent tego cuda tłumaczy, że:

Jeśli nośnik ładunku LUB METALIZOWANY NOŚNIK DŹWIĘKU porusza się po okręgu, powstają wiry potencjału (???). Dlatego warstwa aluminiowa płyt CD/DVD w połączeniu z polami wytrącanymi w odtwarzaczach CD, tworzy wiry stacjonarne. Rezultatem są złożone interakcje zakłócające i prądy wirowe w materiałach przewodzących.


Brzmi jak z generatora losowego bełkotu o prądach wirowych, prawda?
A to dopiero początek, do gry wchodzą AKTYWNE KRYSZTAŁY norweskiego granitu, zapobiegające tym prądom!
Nie wiem, w jaki sposób one są aktywne, w końcu do prądu to się tego kamyka nie podłącza, no ale cóż. Skoro tak piszą, to pewnie tak jest. Producent zarzeka się na własną matkę, że kiedy tylko położysz swoje audiofilskie wydanie Dark Side of the Moon na tym kamieniu, aktywne kryształy tak ustrukturyzują amelinium w płycie, że te prądy wirowe się zneutralizują. ZNIKNOM NA ZAWSZE!

A jak to brzmi?
Nietoperz zamieszkujący holenderską jaskinię tak opisuje swoje wrażenia:

Kiedy kładę płytę CD na Optimizerze, ogarnia mnie lekkie poczucie śmieszności. Co ja teraz robię?

To uczucie zmienia się w całkowite zdumienie, kiedy ponownie gram elegancką melodię Elgara Salut d'amour. Potężny początek niskich strun jest teraz wyraźnie łatwiejszy do naśladowania. Właściwie dopiero teraz zauważam, jak ci ludzie wspierają melodię. Skrzypce stają się bardziej osadzone w brzmieniu innych instrumentów, które z kolei stają się bardziej częścią określonej akustyki. Linie muzyczne są łatwiejsze do naśladowania, a nacisk kładzie się mniej na solistę, a bardziej na całe wydarzenie muzyczne niż wcześniej. Poczucie zaangażowania w muzykę wyraźnie wzrosło i taki jest właśnie zamiar!


Nic o scenie? Jestem zawiedziony...
#audiovoodoo #tonskladowy
Roszp - Podstawka pod kolumny?
W żadnym wypadku, to tylko optymalizator płyt CD/DVD!
...

źródło: comment_1607065134y4MWGCTTNjmxEkNPkq1lRM.jpg

Pobierz
  • 48
  • Odpowiedz
@Roszp: ktoś im powie, że odtwarzacze CD mają od wielu lat bufor. W związku z czym nie będziemy mogli zbadać wpływu norweskiego granitu na wiry stacjonarne i prądy wirowe.
  • Odpowiedz
@Roszp: wygląda jak nagrobek i jest pozbawione jakiejkolwiek funkcji a mimo to znajdzie się ktoś kto to kupi( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Roszp:

nacisk kładzie się mniej na solistę, a bardziej na całe wydarzenie muzyczne niż wcześniej. Poczucie zaangażowania w muzykę wyraźnie wzrosło

Akcesorium tak zajebiste że aż solista zaczął czyściej śpiewać, a perkusista bardziej przykłada się do wysokich akordów.
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 12
@Roszp: co mnie zawsze bawi w tych opisach to to, ze żadne, ale to ŻADNE akcesorium nie ma nigdy kompromisów - wszystko jest zawsze lepsze, szersze, bardziej podkreślone, bez wyjątków xD
  • Odpowiedz
@Roszp: fajnie jakbyś wklejał linki do recenzji/sklepów skąd masz te cytaty bo czasami chce to wysłać znajomym ale boje się że nie uwierzą że ktoś to na prawdę tak opisuje.... ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz