Wpis z mikrobloga

@taboreton miałem konskilde demeter czy jakoś tak, ale już za słaby byl na taką liczbe ha jaką teraz mamy. W przyszłym tygodniu ma wlasnie następca przyjechać, a będzie nim gaspardo, wrzucę na wykopa to zobaczysz. Odnośnie wyglądu pola to jest to zależne. Jeśli dajesz dużo wapna i używasz mulczera lub dobrej talerzowki ktora to potnie ladnie to na wiosnę będą śladowe ilości resztek lub nawet ich brak na powierzchni, ja uprawiałem
  • Odpowiedz
@CocoJambo14: sieje to jak sieje, tylko jest na stopce. Nie wiem czy to pójdzie w bezorce. Po kukurydzy robiłem jak taki gość z YT Agro-polo czyli wapno i talerzowka.

Po talerzowce wygląda tak jak na zdjęciu. Koszone nowiutką Capello na dosłownie 10 cm od ziemii.
Jak wjechałem bezorkowcem to żadnej różnicy nie zrobiło WTF xd.
Obawiam się że siewnik będzie się zapychał jak zostaną resztki :c
taboreton - @CocoJambo14: sieje to jak sieje, tylko jest na stopce. Nie wiem czy to p...

źródło: comment_1607008483Rmajmd7kZL9zzG6zuZWJ43.jpg

Pobierz
  • Odpowiedz
@taboreton i tutaj może być problem. Za mało czasu odstępu, my zazwyczaj minimum 3 tygodnie czekamy żeby resztki w ziemi zaczęły się już trochę rozkładać i wtedy bezorkowiec daje lepszy efekt. Mimo wszystko liczy się sama robota a mniej wygląd i można w to siać, ale czy siewnikiem na stopkach to nie wiem, może być problem :/
  • Odpowiedz