Wpis z mikrobloga

@Boniekk: Cokolwiek z Technoline, osobiście mam starą BC 700 i do tej pory ładuję nią aku z 2013 i późniejsze :)
Jedno co warto pamiętać to to że ładowanie aku NiMH AA od około 2000 mAh wzwyż powinno się odbywać prądem 500 mA ze względu na to że ładowarka ładująca z 200 mAh może nie wykryć sygnału negative delta-V (jego siła zależy od prądu ładowania) przez co dojdzie do przeładowania co
@Publius sam mam taką tanią ładowarkę, która łączy dwa kanały i powiedz mi proszę, czy kupując taką ładowarkę jak everActive 1000 zyskam jakąś większą żywotność, czy inne pozytywy w działaniu akumulatorów?
100 zł za ładowarkę, to jakieś 8 lepszych akumulatorków, czy zakup lepszej ładowarki się opłaca, mając już wersję bieda ładowarki?
@hochland: Są tańsze niż stówa jak poszukasz na Allegro. Chodzi o to, że akumulatory raczej rzadko są rozładowywane równo i kiedy ten bardziej doładowany się naładuje to odłacza oba, różnica się pogłębia, efekty są gorsze. Dlatego lepsze osobne kanały. Wiadomo że to i to będzie działało, ale w takiej łączonej możesz tracić trochę pojemności i szybciej zużyjesz ogniwa. Pytanie czy zależy Ci na tym czy nie, bo akumulatorki w sumie nie