Wpis z mikrobloga

Mirki z #komputery i #pcmasterrace, poradzicie na co wymienić najlepiej obecnie archaiczną konfigurację "2 x Radeon HD 6870 XFX", na coś używanego aby pociąnęło Cyberpunk? Nie chcę wymieniać całego sprzętu, tylko płynnie pograć na standardowych ustawieniach. Wszystko na Asus M5A99X EVO R2.0 z prockiem AMD Phenom II X4 965 Black Edition 8MB L3, 4x3.4GHz AM3.
zestolicy - Mirki z #komputery i #pcmasterrace, poradzicie na co wymienić najlepiej o...

źródło: comment_1606825091pHFKBv9czjwxbp3oZY2izU.jpg

Pobierz
  • 23
@pionic: Zaczyna się, oczuwiście że najlepiej od razu i9 i RTX 3080. To nie kwestia kasy, stać mnie na sprzęt za pensję wykopowego programisty. Po prostu jestem racbardzo casualowym graczem i po prostu chcę najniższym kosztem pograć kilka godzin, a poza tym planuję zakup konsoli na początku roku. Przez ostatnie 5 lat ten zestaw w 100% spełniał moje oczekiwania, pozwalając grac w Rocket Leauge, Wiedzmina czy City Skylines. Więc dziękuje za
@keton22: zawsze mogę też wymienić CPU na coś na AM3, aby trochę zmniejszyć to wąskie gardło. Ale pewnie chodzi tu nie tylko o "wydajność" w parametrach, ale obstawiam że jest mnóstwo nowych instrukcji których Phenom nie obsługuje.
@zestolicy: AM3 nie ma sensu. Wydajność pojedynczego wątku jest o wiele za mała żeby to się opłacało. Widziałem film gdzie gość zrobił coś takiego i przerywało nawet z midendowym haswellem a ty potrzebujesz więcej.
@zestolicy: wywal Phenoma na coś nowego np. Ryzena, ja miałem 965 BE + 7970 i mi zamulało strasznie, wymieniłem właśnie j.w na Ryzena 1600 i wszystko śmiga z 2 razy więkzym fps, serio. GTA 5, AS:Syndicate wszystko bez zająknięcia
@reca: Tak zrobię, znalazłem w dobrej cenie FX-8350 i FX8370, wydajnościowo tak podobne, że na pewno zrobią dobrą robotę. Pozostanie dobranie grafiki i na pewno odczuję różnicę, szczególnie w starszych gierkach.
@reca: Patrzyłem na karty i w sumie zarówno 1060, 1070 i 1080 w różnych wersjach również Ti. Wszystko w akceptowalnej cenie, pytanie czy warto coś więcej niż 1060 i czy Procek/RAM pociągnie coś więcej?
@zestolicy: jeżeli kupił byś fx 8350 to i tak co bym wybrał to 1060/1070 przy tych kartach procek może nie domagać ale spokojnie i tak wystarczy na dodatkowe 2-3 lata grania na średnio/wysokich ustawieniach w nowe gry. no i przydało by się też z 16GB pamięci abyś miał.
@reca właśnie mam opcje kupienia FX8350 z 16GB (2x8GB) RAM za niecałe 500zl, więc dobry deal. W międzyczasie sprawdziłem, że 1080 to rzeczywiście overkill dla takiego procka. Dorzucę jakąś 1070 i będzie git :)
@reca @keton22 @southman dzięki za wszystkie pomocne komentarze. Ostatecznie udało się ogarnąć taki zestaw:

Za 495 PLN:
- AMD FX-8350
- MSI Gaming 970 (płytę wywalam, bo mam Asus M5A99X EVO R2.0 a gość koniecznie chciał sprzedać cały zestaw)
- 2x8GB Kingston HyperX Fury DDR3 RAM
- Cooler Master Evo 212 (też do wywalenia, mam swój cooler)

Do tego za 850 zł karta Asus Geforce GTX 1070 dual OC 8GB (nadal troche