Wpis z mikrobloga

na szczęście na wolnym rynku paróweczek ustalono wolnorynkowe ceny 30zł za Megabajt danych.


@Nox_: no ale dzięki temu prezes Orange zarobi 5 mln funtów rocznie więcej i wspomoże gospodarkę kupując dodatkowo 30 ton mięsa, 800 biletów do kina oraz 150 iPhonów. TEORIA SKAPYWANIA LEWAKU, CZEGO NIE ROZUMIESZ?!
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 40
@BojWhucie: ok, nie znam dokładnie tematu dlaczego rosną ceny itd., ale zazwyczaj usługi w ramach jednego państwa (lub takiego quasi państwa jak Unia Europejska) są tańsze niż usługi w obrębie dwóch różnych krajów. Składa się na to szereg czynników chociażby różne prawo, różne standardy obowiązujące w danych krajach itd. Rozumiem, że partia Razem chce obniżyć ceny bez zniesienia tych różnic, tak?
Przypominam też, że rynek telekomunikacyjny nie jest w pełni wolnorynkowa,
  • Odpowiedz
@Nox_: nie rozśmieszaj mnie. Przede wszystkim to nie wiesz czym jest monopol, a poza tym jest wiele różnych sposobów sprzedaży swojego asortymentu. Nie trzeba korzystać z usług Pyszne lub Uber Eats.
  • Odpowiedz
@Nox_: Ale Ty dalej nie masz pojęcia o czym piszesz. Ani Pyszne ani Uber Eats nie mają żadnego monopolu na sprzedaż jedzenia. Problem z restauratorami jest taki, że oni też nie mają kompletnie pojęcia o marketingu. Przez lata opierali swoją strategię biznesową o lokalizację co przy zamknięciu restauracji połączonym z zamarciem turystyki spowodowało, że miotają się jak ryby w sieci i jedyne co im przychodzi do głowy to pyszne.pl, a jeszcze
  • Odpowiedz
gościu, ale jak ktoś chciałby robić konkurencje i pobierać np. 5% prowizji zamiast kilkunastu, to będzie zmieciony przez Ubera i Pyszne, którzy dowalą kupon -20zł/40zł

No i pzdr, opłacaj sobie infrastrukture jak obok ciebie są graczek, którzy przez np. rok mogą w ogóle nie przynosić zysków, bylebyś upadł xD


@Nox_: będą rozdawać kupony przez cały rok? Jeśli tak, to konsument na tym skorzysta. Co w tym złego?
Poza tym jeśli obniżą
  • Odpowiedz
@Nox_: wow, możesz zamówić bezpośrednio w pizzerii, szkoda ze jak zamówisz bezpośrednio to nie jest nic taniej. Ja nie mówię, że prowizja w wysokości 30 procent jest spoko ale tak naprawdę nikt nikomu nie każe się na pysznym, czy uberetas ogłaszać. Jak ktoś nie chce to może olac, widocznie jednak wszystkim się opłaca płacić takie myto niż samemu ogarniać swoje dostawy i reklamę ...
  • Odpowiedz
via Wykop Mobilny (Android)
  • 10
@Nox_: zacząłem traktować pyszne jako wyszukiwarkę, a następnie zamawiam z ich strony poza pyszne, tak w ramach pomocy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@resuf #!$%@? znajomi prowadzą pizzerie która działa od 20 lat do tego swoją stroną, FB konkursy, rozpoznawalność w całym mieście jak i bardzo dobre opinie, a i tak musieli się wspomóc zewnętrznymi stronami
  • Odpowiedz
@soundboy: mówisz, że jednak zamknięcie knajp przez rząd nie pomogło w prowadzeniu biznesu i trzeba się było wspomóc dodatkowymi kanałami sprzedażowymi? A co ja napisałem w ostatnim zdaniu mojej wypowiedzi?
  • Odpowiedz
@resuf tylko to się działo pare lat temu nie teraz podczas pandemii, jest duża ilość konsumentów która jak nie widzi knajpy na tych serwisach to po prostu tam nie zamówi.
  • Odpowiedz