Wpis z mikrobloga

Pytanie nr 1) Kochane wykopki, jak to jest z żywą choinką na święta? Chciałabym w tym roku, ale jedni mówią, ze krótko stoi, a inni ze im ponad miesiąc nawet stała. Nigdy nie miałam żywej choinki, a w tym roku mam swoją własna choinkę u siebie i chciałabym chociaż raz mieć żywą, ale się waham bo różnie to mówią. Jak to u was wyglądało?

Pytanie nr 2) gdzie w #rzeszow pojechać za żywa choinka?

#niebieskiepaski #rozowepaski #kiciochpyta #swieta
  • 16
@IdzDoAptekiPoLeki: Kupowałem parę lat z marketów (przy obi sprzedawana, leroy w krasnym), ale za każdym razem choinka zaczynała gubić igły w niecały miesiąc. Choinki w doniczkach. Z tego co zauważyłem, to obcinają za dużo korzeni do tych zabiegów. Dopiero w ostatnim roku kupiłem na lokalnym rynku choinkę w wielkiej donicy i przetrwała cały czas w domu, a od tego czasu w ogródku sobie bardzo powoli rosła i będzie też na te
@IdzDoAptekiPoLeki: Jest tak jak pisze @Szamotowy_Marian: Zależy od odmiany ( ͡° ͜ʖ ͡°) Dobry stojaczek, podlewanie, nie stawiać przy grzejniku i nawet świerk kłujący wytrzyma do lutego (ale nie w nienaruszonym stanie ( ͡º ͜ʖ͡º) )
Po 1. Unikałbym kupowania drzewka "z punktu" przy marketach, parkingach itp Nigdy nie masz gwarancji, że za tydzień drzewko nie padnie. Wybrał bym, ze sklepu
@IdzDoAptekiPoLeki: tu masz porównanie:
https://zielonyogrodek.pl/dom-i-balkon/aranzacje-i-ozdoby/1122-swierk-jodla-czy-sosna-jaka-choinke-wybrac-na-boze-narodzenie

U mnie jodła kaukaska stała ponad miesiąc rok temu, mimo ogrzewanej podłogi. A ogólnie to najlepiej kupić jak najpóźniej - co prawda często są przebrane ale w wigilię jest taniej i na pewno będzie świeżo wyglądać.

Najfajniejsza opcja to chyba wstawienie drzewka w doniczce, moim rodzicom często udaje się je wkopać po świętach do ziemi i rośnie dalej.

BTW. nazywanie ściętego drzewa "żywą choinką" to moim
@IdzDoAptekiPoLeki: W donicy będzie stała dłużej, nawet przeżyje całe święta i można gdzieś zasadzić. Lokalizacja jest ważna, jeżeli będzie blisko kaloryfera (lub innego źródła ciepła) to będzie sypać igły.
Zwykła choinka ścięta, stojąca w dobrym miejscu przeżyje całe święta, będzie trochę sypać igłami ale to nie problem. Trzeba zadbać o to, żeby miała wodę w podstawce pod pniem.
Spokojnych świąt ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@IdzDoAptekiPoLeki: mam doświadczenie z doniczkową - postoi długo, tak, że nawet po świętach będzie można ją zasadzić w ogródku z dużą szansą przyjęcia^^ Jednak zarówno doniczkowa jak i cięta (tutaj o wiele szybciej) będzie gubić igły i to nie tak, że spadnie ze 3-4 tylko trochę więcej xD