Wpis z mikrobloga

Hej, mam pytanie do tych, co składali papiery na brytyjskie obywatelstwo. W wymogach jest taki punkt:

When to apply
You must have been physically present in the UK exactly 5 years before the Home Office receives your application. Your application may be rejected if you cannot prove this.

Example

If the Home Office receives your application on 20 June 2022, but you left the UK on 10 June 2017 and returned to the UK on 25 June 2017, you will not qualify. You’ll need to wait until 24 June 2022 to apply.

Rzeczywiście trzeba jakoś udowodnić swoją obecność w UK tego jednego konkretnego dnia 5 lat temu? I jak na przykład to zrobiliście?

#uk
  • 24
  • Odpowiedz
Nie udowadniać, a być fizycznie na terenie UK.
Ludzie się gubią na tym, że podają daty wyjazdów w aplikacji, np wakacje, gdzie w tym czasie HO dostaje aplikacje, z której wynika, że w ten dzień Cię nie było w UK.
  • Odpowiedz
@motoinzyniere: tego się nie udowadnia :) przecież wie się czy w dniu składania aplikacji 5 lat wstecz było się w UK czy nie. Trzeba wypisac wszystkie wyjazdy to wtedy będzie wiadomo kiedy się było w UK a kiedy nie.

Poza tym HO jest dość łaskawe i jak się wpisze zła datę, to pozwalają od nowa wysłać aplikacje z inną data :) kiedyś odrzucali i kasa przepadała.
  • Odpowiedz
No nie wiem, np biletem lotniczym albo promowym? Chciało się dostawać obywatelstwo...trzeba było zbierać takie szczegóły przez te lata.


@motoinzyniere: takim biletem to mogę udowodnić, że wyjechałam z UK na tydzień. A że byłam 30 listopada 2015, to nie wiem jak udowodnić, rachunkiem z McDonalda? Dziwnie to jest sformułowane.
  • Odpowiedz
a jeszcze mam pytanie, czy czekaliście ze złożeniem aplikacji aż minie 12 miesięcy on nadania statusu settled czy można zacząć aplikację przed upływem tych 12 miesięcy? W jednym miejscu jest napisane, że USUALLY musi minąć 12 miesięcy, a w innym miejscu, że wystarczy że udowodnisz, że byłeś w UK 5 lat temu. @Euthymol
  • Odpowiedz
@czoko: możesz zacząć aplikacje wcześniej, zapisać ja, I wracać do niej kiedy chcesz, musisz pamiętać, żeby się logować co jakiś czas, żeby Ci nie zniknęła.
  • Odpowiedz
  • 1
@czoko ktoś ponoć kiedyś pisał, że chyba można wystąpić z wnioskiem do Home Office i oni ci wypiszą daty wjazdów/wyjazdów z UK
  • Odpowiedz
@mielonkazdzika: nie, nic nie zdałam, dopiero się za to wszystko zabieram. Settled status dostałam w styczniu tego roku, ale 6 lat w UK stuknęło mi na początku listopada. Te testy języka zawsze kosztują 150, czy to zależy od poziomu/miejsca zdawania?
  • Odpowiedz
@Pieron: @czoko: ja to pisałem https://www.gov.uk/government/publications/requests-for-personal-data-uk-visas-and-immigration?fbclid=IwAR2rrB7XZXhUH-QQUo78skfln-YeOCUi5ssZZvEMlWLKn4GY3njOvEXrGZA

Jestem już po ceremonii czekam na paszport
Jak masz jakieś pytania to jest forum gdzie znajdziesz dosłownie wszystko
Plus ludzie piszą daty kto ile czeka
Przez covid u mnie od złożenia aplikacji online do ceremonii wszystko trwało 11miesiecy ...
https://www.immigrationboards.com/british-citizenship/
  • Odpowiedz
czy po ceremonii zacząłeś dolewać mleko do herbaty? :-)


@Pieron: ja to robię od zawsze, powinnam dostać to obywatelstwo z automatu ( ͠° ͟ل͜ ͡°)
  • Odpowiedz